Voorheen Eduhub

Managen van complexe projecten

Niveau:
Kosten:
Totale lesduur:
0
http://academy.capgemini.nl/Cour…
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Ervaring met deze training?

Heeft u de training Managen van complexe projecten bij Capgemini Academy gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Overdag
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
Utrecht

Beschrijving

U heeft ruime ervaring als projectleider en wilt een stap maken naar grotere en complexe projecten. U wilt groeien, zowel in het aansturen van een groter of complexer project als in het omgaan met diverse ‘spelers’ in de projectomgeving. Dit is de vakopleiding voor de projectleider, die verantwoordelijk is of gaat worden voor het resultaat van een project of zelf programma. 

Deze training is gebaseerd op IPMA-B. Dat wil zeggen dat tijdens deze training vaardigheden worden aangeleerd in bij dit niveau passende oefensituaties.

Doelstellingen   

Deze intensieve opleiding richt zich op de projectmanager, die te maken krijgt met het doorzien en beheersen van de dynamiek van een complexe projectomgeving, een projectomgeving die zich vaak zal uitstrekken over meerdere locaties en die soms ook multinationale aspecten heeft. De opleiding laat zien hoe projecten pro-actief bestuurd kunnen worden, hoe cruciale succesfactoren helpen de focus te bepalen bij het realiseren van de doelstellingen. Na afloop van de opleiding bent u in staat om:

  • een goede relatie met de opdrachtgever en zijn organisatie te ontwikkelen
  • realistische verwachtingen ten aanzien van het projectresultaat te ontwikkelen
  • om te gaan met strijdige verwachtingen en conflictgebieden
  • een strategie te ontwikkelen en bij te sturen
  • relaties in de projectomgeving te ontwikkelen en 'partnership' te creëren
  • een 'cockpit' ten behoeve van projectbesturing op te zetten
  • een project in goede banen te leiden en paniek te vermijden
  • het team betrokken en gemotiveerd te houden
  • op veranderingen van de scope van het project te anticiperen en te managen
  • een succesvolle roll-out te bewerkstelligen en cruciale succesfactoren te hanteren

Doelgroep

De opleiding is bedoeld voor degenen die verantwoordelijk zijn of worden voor de succesvolle realisatie van complexe projecten en die meer 'grip' op de dynamiek van de projectomgeving willen krijgen.InhoudDe volgende onderwerpen komen aan de orde:

  • de 'motivatie-cocktail'
  • verwachtingenmanagement, conflictmanagement
  • partnership, strategie, 'critical reviews',
  • project recovery, roll-out strategieën,
  • uitbesteding en het managen van sub-contractors
  • het omgaan met politiek gedrag
  • juridische en contractuele aspecten
  • de 'business case'
  • programmamanagement

De training sluit aan bij de PRINCE2-methode voor projectmanagement, de MSP-methode voor programmamanagement en de Internationale Competence Baseline van IPMA.
Met het geleerde in de training kan de projectmanager de wijde wereld in om daarmee (meer) ervaringen op te doen in zijn eigen dagelijkse praktijk. Wanneer voldoende ervaring in complexe projecten is opgedaan kan men opgaan voor het IPMA-B assessment.

Werkvorm

De opleiding heeft een zeer praktische insteek. Er wordt intensief gebruik gemaakt van een uit de praktijk afkomstige case. Het materiaal is in de Engelse taal opgesteld. Gedurende de intensieve trainingsdagen ligt de nadruk op het in praktijk brengen van het geleerde, waarbij de deelnemers in kleine groepjes aan de case werken. Tijdens de training wordt van de deelnemers verwacht dat zij de bijeenkomsten theoretisch voorbereiden en opdrachten uitwerken. De opleiding wordt in groepsverband doorlopen en houdt rekening met de individuele leerdoelen van iedere deelnemer.

De training bestaat uit 3 blokken:

  1. blok 1: twee dagen: ochtend, middag, avond, ochtend, middag 
  2. blok 2: na 2 weken opnieuw twee dagen: ochtend, middag, avond, ochtend, middag 
  3. blok 3: terugkomdag op basis van intervisie.

Hierbij moet rekening worden gehouden met 8 tot 12 uur thuiswerk tussen de blokken. Tussen blok 2 en 3 zal een onderlinge peer-review van elkaars project plaatsvinden.
In het derde blok van de training vindt een persoonlijk evaluatiegesprek plaats waarin de deelnemer samen met de trainer terugblikt op het geleerde en kijkt naar verdere doorgroeimogelijkheden in de rol van projectmanager.

Ingangsniveau

Van de deelnemers wordt verwacht dat zij een HBO-denk- en werkniveau hebben en reeds enkele jaren ervaring hebben opgedaan met het leiden van (deel)projecten van beperkte omvang. Er wordt van uit gegaan dat de deelnemers beschikken over kennis op het gebied van projectleiding op het niveau van de opleidingen 'Projectmanagement Practitioner'. De ingangseis op het gebied van sociale vaardigheden ligt op het niveau van de opleiding 'Persoonlijke effectiviteit / REED'.

Managen van Complexe Projecten vormt één van de componenten van het geïntegreerdeCurriculum Projectmanagementvan Capgemini Academy. Dit curriculum biedt u de mogelijkheid een ontwikkeltraject op maat samen te stellen en zo uit te groeien tot een all-round project- en/of programmamanager.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Capgemini Academy. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 27.087 trainingen en opleidingen in Kwaliteitsmanagement

  • Managen van comple… (Huidige training)

    Capgemini Academy

    € 4.750,- | 5,5 dagen

(Advertentie)

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help