Voorheen Eduhub

Onderhandelen en samenwerken

Niveau:
Kosten:
Totale lesduur:
11
http://academy.capgemini.nl/ople…
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Ervaring met deze training?

Heeft u de training Onderhandelen en samenwerken bij Capgemini Academy gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Overdag
Looptijd:
2 maanden
Afronding:
Certificaat
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
Utrecht

Beschrijving

Bij onderhandelingen ligt het gevaar van een conflict op de loer als belangen moeilijk te verenigen zijn. U wilt weten hoe u, in plaats van het conflict, de samenwerking kunt opzoeken om uw onderhandelingen succesvoller te laten verlopen. Het onderhandelingsproces en de verschillende soorten stijlen die u daarbij kunt inzetten, vormen voor een belangrijk deel de inhoud van deze opleiding. Deze opleiding biedt u naast korte theoretische momenten veel ruimte om te oefenen. Uw eigen cases vormen met het spel van een acteur uitgelezen oefenmateriaal.

Doelstelling

Samenwerken is niet moeilijk wanneer iedereen hetzelfde wil en er geen sprake is van verschil in belangen. De realiteit blijkt echter meestal anders. Via vergaderingen, overleg en besprekingen probeert u dan tot overeenstemming te komen, waarbij u, zonder zich daarvan bewust te zijn, van onderhandelingsvaardigheden gebruik maakt. Vooral wanneer u voor het bereiken van uw doelstellingen van de ander afhankelijk bent, krijgt u te maken met de vraag hoe u kunt opkomen voor de eigen belangen en tegelijk de relatie met de ander(en) goed kunt houden.

In de opleiding Onderhandelen en samenwerken gaat het om het vergroten van uw praktische vaardigheden om met dergelijke dilemma’s om te gaan en belangentegenstellingen om te buigen tot goede afspraken. Korte theoretische handreikingen worden afgewisseld met eigen cases en rollenspel. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een professionele acteur.

Na afloop van de opleiding bent u:

  • bekend met de kenmerken van effectief onderhandelen
  • bent u zich bewust van de verschillende soorten onderhandelingsstijlen en wanneer deze relevant zijn
  • zich bewust wat de eigen voorkeursstijl is en wat het effect daarvan op anderen is
  • bekend met de fasen in het onderhandelingsproces en zich bewust van het belang van een goede voorbereiding
  • bekend met de vaardigheden die in de verschillende fasen van het onderhandelingsproces vereist zijn
  • in staat om stellig de eigen positie en het belang daarachter naar voren te brengen
  • in staat emotionele manipulaties te herkennen en daar effectief mee om te gaan
  • in staat om het belang van de ander te onderkennen en daar zodanig rekening mee te houden dat uw eigen belangen zo min mogelijk geschaad worden
  • in staat om het onderhandelingsklimaat zó te beïnvloeden, dat (ook) de ander bereid is over het eigen standpunt na te denken en gezamenlijk met de onderhandelingspartner naar alternatieven gezocht kan worden

Doelgroep

Deze opleiding is bestemd voor iedereen die in het dagelijkse werk te maken heeft met kwesties waarbij belangen van partijen een wezenlijke rol spelen. U kunt daarbij denken aan leidinggevenden, projectleiders, stafmedewerkers, accountmanagers en consultants.

Inhoud

De volgende onderwerpen komen aan de orde:

  • eigen voorkeursstijlen in onderhandelingsgedrag
  • algemene principes bij onderhandelen: streef- en weerstandspunt, impasse, exploreren
  • effecten van het openingsbod
  • principieel onderhandelen: belangen achter posities
  • omgaan met emotionele manipulaties
  • fasen in het onderhandelingsproces

Van u wordt als deelnemer een actieve inbreng verwacht.
Tijdens de opleiding Onderhandelen en samenwerken krijgt u het boek 'Excellent onderhandelen' van Fisher e.a. uitgereikt en overige relevante literatuur als naslagwerk.

Deze opleiding bieden wij tevens in-company aan. Op basis van een oriënterend gesprek wordt een op uw vraag toegesneden offerte uitgebracht.

Ingangsniveau

Van de deelnemers wordt verwacht dat zij over enkele jaren (werk)ervaring beschikken, waarin zij in onderhandelingssituaties hebben geparticipeerd.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Capgemini Academy. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 27.087 trainingen en opleidingen in Onderhandelen (verkoop)

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help