Voorheen Eduhub

Bureauredactie voor live radio en tv

Niveau:
Kosten:
Totale lesduur:
12
http://www.cursussen.hu.nl/Totaa…
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Ervaring met deze cursus?

Heeft u de cursus Bureauredactie voor live radio en tv bij Centrum voor Communicatie & Journalistiek gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Avond
Afronding:
Certificaat
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
N.V.T. / Onbekend

Beschrijving

Geef de perfecte voorzet

Camera’s lopen. Microfoons staan open. Het gesprek begint. De presentator introduceert interessante items. Schudt de vragen ogenschijnlijk achteloos uit zijn mouw. De dialoog verloopt vloeiend, de gast vertelt boeiend. Een vruchtbaar vraaggesprek. De basis van dit succes? Een bekwame bureauredacteur.

Aan tafel van een talkshow lijkt het gesprek zich spontaan te ontwikkelen. Maar schijn bedriegt: aan zo’n interview gaat vaak noeste redactiearbeid vooraf. De vragen die ter plekke lijken op te borrelen zijn vooraf overdacht door een bedreven bureauredactie. Ook is het de redacteur die onderwerp en invalshoek bedenkt. En vervolgens een gast zoekt. Met een mooi verhaal.

Wat je leert
Als deelnemer neem je plaats in de redactie van een fictief programma. Samen met een ervaren bureauredacteur doorloop je alle fasen die horen bij een voortreffelijke voorbereiding. Stap voor stap werk je toe naar de uiteindelijke ‘uitzending’. Waarin televisiejournalist Cees Grimbergen, bekend van NCRV’s Rondom 10, met jouw gast een mooi interview maakt.

Cursusonderdelen
Hoe ga je als redacteur te werk? Hoe zorg dat je altijd ideeën hebt en dat je goede gasten vindt? We hameren op het belang van een goede voorbereiding en aan het opbouwen van een netwerk. We beginnen met een redactie -vergadering. Hoe bedenk je een prikkelende invalshoek? Welke gast heb je hierbij in gedachten? We gaan in op het voeren van een voorgesprek met je gast. Wat zijn goede vragen om te stellen. Ook is er aandacht voor research. Na afloop voer je het voorgesprek met een zelfgekozen gast. En nodigt hem of haar uit voor de laatste bijeenkomst. Vervolgens leer je hoe je een goede presentatietekst schrijft. Je bedenkt vragen voor het uiteindelijke interview in de uitzending. We bespreken welke informatie de presentator het beste kan geven. En wat echt bij het verhaal van de geïnterviewde hoort.

Voor de uitzending heb je eerst een bespreking met de presentator, Cees Grimbergen. Dan gaan de opnames van start.

Bedoeld voor
Personen met al enige ervaring in de journalistiek. Radio- of televisie-ervaring is niet noodzakelijk.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Centrum voor Communicatie & Journalistiek. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 27.087 trainingen en opleidingen in Journalistiek

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help