- Niveau:
- HBO+
- Kosten:
- € 895,- Vrijgesteld van BTW
- Totale lesduur:
- 3 dagen
- Max. deelnemers:
- 12
- Meer informatie:
- http://www.cursussen.hu.nl/TotaalAanbod…
Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:
Heeft u de cursus De reportage bij Centrum voor Communicatie & Journalistiek gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!
Springest zal € 1 doneren aan Stichting Edukans als dank voor uw ervaring.
Componeer je verhaal
Uit een rijstebrij aan informatie destilleer je een spannende reportage. Dat is puzzelen, passen, meten. Alles op z’n plek laten vallen. Je creativiteit laten stromen. Beproefde en vernieuwende stijlen montagemiddelen uit de kast halen. Van literaire beschrijving tot dialoog. Van flashback tot straight quote. Proza op de grens van kunst en krant.
In de Angelsaksische journalistiek wordt de grote, uitgebreide reportage ook wel ‘feature’ genoemd. De reportage in zijn meest eenvoudige vorm staat voor het ooggetuigenverslag. Meestal omvatten reportages meer dan alleen dat verslag. Het gaat vooral om achtergronden, reconstructies, terugblikken, informatie en human…
Componeer je verhaal
Uit een rijstebrij aan informatie destilleer je een spannende reportage. Dat is puzzelen, passen, meten. Alles op z’n plek laten vallen. Je creativiteit laten stromen. Beproefde en vernieuwende stijlen montagemiddelen uit de kast halen. Van literaire beschrijving tot dialoog. Van flashback tot straight quote. Proza op de grens van kunst en krant.
In de Angelsaksische journalistiek wordt de grote, uitgebreide reportage ook wel ‘feature’ genoemd. De reportage in zijn meest eenvoudige vorm staat voor het ooggetuigenverslag. Meestal omvatten reportages meer dan alleen dat verslag. Het gaat vooral om achtergronden, reconstructies, terugblikken, informatie en human interest. De achtergrondreportage, het uitgebreide verhaal voor een tijdschrift, opinieblad of de zaterdagbijlage van een krant, omvat alle elementen uit het journalistieke research- en schrijfproces. En wordt ook wel beschouwd als het zondagskind van de journalistiek.
Wat je leert
Onder leiding van een docent die in zijn of haar loopbaan al veel reportages heeft geschreven, verken je het genre. Het begint bij de onderwerpkeuze. Daarna volgt het echte veldwerk. Als verslaggever spreek je met meerdere mensen en bezoek je locaties. Je verzamelt achtergrondinformatie en ontwikkelt een visie op het onderwerp. En natuurlijk, je leert het ambachtelijke schrijven.
Cursusonderdelen
De cursus beschrijft het hele proces van idee tot uitvoering. Je leert al in de beginfase op zoek te gaan naar de verbindende elementen die straks het cement van het verhaal moeten vormen. Samen met de docent onderzoek je hoe je een pakkende eerste alinea kunt schrijven, hoe je het ruwe materiaal kunt polijsten en hoe de uiteindelijke montage de lezer bij de hand neemt en hem of haar door het verhaal kan voeren, zonder verveling of verslapping van de aandacht. Want een goede reportage leest als een trein. Iedere cursist schrijft gedurende de cursus een grote reportage (of indien haalbaar twee korte reportages) die de docent en de medecursisten beoordelen.
Bedoeld voor
De cursus is bedoeld voor mensen met minimaal een jaar journalistieke ervaring en kan ook worden gekozen als afsluitende cursus van de studieroute grote verhalen en research.
Er zijn nog geen ervaringen. Deel uw ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank voor uw moeite doneren wij €1,- aan Stichting Edukans.
Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Centrum voor Communicatie & Journalistiek. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.
Compare 23.649 training programmes and courses in subjects like Journalistiek
Centrum voor Communicatie & Journalistiek
€ 895,- | 3 dagen
Post-script
€ 845,- | 8 dagen
Vergouwen Overduin
€ 1.875,- | 2 dagen
Media Academie
€ 2.750,- | 5 dagen
MediaCollege
€ 795,- | 8 dagen
Scheidegger Opleidingen
€ 880,- | 16 dagen
Media Academie
€ 3.495,- | 7 dagen
Scheidegger Opleidingen
€ 1.440,- | 32 dagen
Erasmus Academie
€ 4.250,- | 160 dagen
The Needs
€ 475,- | 1 dag |
Media Academie
€ 8.750,- | 36 dagen
Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven