Individuele Coaching: Coachen op Opvattingen & Overtuigingen (IC3)

Locatie:
Kosten:
Totale lesduur:
16
Logo van Coachboulevard
Gratis brochure aanvragen

Tip: Meer info over programma, startdatum, locatie en prijzen?
Of vraag een in-company offerte aan bij meerdere aanbieders.

Overzicht

COACHBOULEVARD/Marijke Lingsma: PHBO/St!R/NOBCO Foundation & Practitioner

8,7 (11 ervaringen)

10,0 Anoniem
“IC3 geeft een verdieping van basismodellen en laat nog meer de samenhang zien. Door de oefeningen raakt het je persoonlijk. ”

 
Tijdstip:
Overdag
Looptijd:
1 dag
Afronding:
Bewijs van deelname
Soort locatie:
Open inschrijving, In-company / Maatwerk
Regio('s):
Amsterdam Rotterdam Den Haag Utrecht Eindhoven Groningen Tilburg Almere / Lelystad Nijmegen Breda Enschede Apeldoorn Haarlem Arnhem Zaanstad Amersfoort Haarlemmermeer 's-Hertogenbosch Zoetermeer Dordrecht Maastricht Zwolle Leiden Emmen Ede Westland Deventer Delft Leeuwarden Middelburg Alkmaar Venlo Assen Drachten Alphen aan den Rijn Hilversum Heerenveen Roermond Veenendaal Gouda Terneuzen
Prijsinformatie:
Vrijgesteld van BTW
inclusief locatiekosten/BTW vrijgesteld
Keurmerk(en):
  • Logo van NOBCO / EQA
  • Logo van Meest populair

Coachen op Opvattingen & Overtuigingen (IC3) (2e niveau ijsberg - double loop)

Centraal staat het coachen onder de waterlijn van de ijsberg (metafoor): de opvattingen, de mentale patronen. Van een coach mag je verwachten dat hij transparant is in de bijdrage die hij levert. Dat vraagt van de coach dat hij weet wat hij doet. Verschillende werkwijzen staan de coach hierbij ter beschikking. Het GROW-model van Whitmore (BC1) en de STARR-methode (IC2) zijn bij de deelnemer al bekend. En de deelnemer maakt een beredeneerde keuze voor coaching: gericht op het bereiken van successen in het handelen (Solution Focus) of op het verminderen of hanteerbaar maken van belemmerende overtuigingen en patrone…

Lees de complete beschrijving

Beschrijving

COACHBOULEVARD/Marijke Lingsma: PHBO/St!R/NOBCO Foundation & Practitioner

Coachen op Opvattingen & Overtuigingen (IC3) (2e niveau ijsberg - double loop)

Centraal staat het coachen onder de waterlijn van de ijsberg (metafoor): de opvattingen, de mentale patronen. Van een coach mag je verwachten dat hij transparant is in de bijdrage die hij levert. Dat vraagt van de coach dat hij weet wat hij doet. Verschillende werkwijzen staan de coach hierbij ter beschikking. Het GROW-model van Whitmore (BC1) en de STARR-methode (IC2) zijn bij de deelnemer al bekend. En de deelnemer maakt een beredeneerde keuze voor coaching: gericht op het bereiken van successen in het handelen (Solution Focus) of op het verminderen of hanteerbaar maken van belemmerende overtuigingen en patronen.

De deelnemer leert verdiepende vragen te stellen en wordt geconfronteerd met zijn eigen basishouding in het coachen. Hij leert op een praktische wijze te coachen met de REA-methode. Dit doet de deelnemer door specifiek gedrag, opvattingen en drijfveren van de coachee (irrationeel en rationeel) op het schema van de ijsberg in te vullen. De deelnemer ontwikkelt het gebruik van de zg. ‘Gouden Driehoek’ waarbij hij de hier-en-nu situatie verbindt met de daar-en-dan situatie. De deelnemer leert om samen met de coachee uit te zoeken wat op een bepaald moment het beste past om te bereiken wat hij wil.

Met deze 1-daagse is de deelnemer in staat om 1-op-1 coachgesprekken aan te gaan en met verschillende coachwerkwijzen inspirerend de niveaus ‘denken’ en ‘emoties’ uit te diepen. En de reflectieloop van Korthagen af te ronde met Actie.

Resultaat

  • U kunt in aansluiting verdiepende vragen stellen.
  • Het zich eigen maken van de oplossingsgerichte (Solution Focus) en probleemgerichte (REA-model) basismodellen.
  • U kunt werkwijzen aan een stappenplan koppelen.
  • U kunt interveniëren op dynamiek in de hier-en-nu situatie dmv de Gouden Driehoek.
  • U kunt vanuit de positieve psychologie interventies creëren.
  • U bent in staat oplossingsgericht te coachen.

Data 2013

  • 15 januari
  • 12 maart
  • 18 juni
  • 8 juli (Summercourse)
  • 6 november

De rode draad in alle 1-daagsen

  • Het circulair leren vanuit systeemdenken.
  • De vijf succesfactoren van het coachen.
  • Feedback op eigen stijl met als meetlat het competentieprofiel van een erkend coach.
  • De 1-daagsen -met maximaal 16 deelnemers- hebben een hoog doe-gehalte.

We maken zienswijzen direct toepasbaar. Kortom een dag die zich direct uitbetaalt!

Locatie

Alle 1-daagsen (09.00 uur – 18.00 uur) worden gehouden in Meeting Plaza, Hoog Catharijne te Utrecht (bij Centraal Station).

Ervaringen

Gemiddeld cijfer voor Individuele Coaching: Coachen op Opvattingen & Overtuigingen (IC3)

8,7 Gebaseerd op 11 ervaringen Deel je ervaring

Anoniem | Beoordeling: 10,0 woe 13 mar 2013 08:26:20 UTC

“IC3 geeft een verdieping van basismodellen en laat nog meer de samenhang zien. Door de oefeningen raakt het je persoonlijk. ”

Willemijn Vonk | Beoordeling: 9,0 vri 12 okt 2012 11:26:27 UTC

“Gisteren heb ik de IC3 bijgewoond. Het was een zeer verhelderende dag, we hebben veel kunnen oefenen met de verschillende werkwijzen oplossingsgericht, IJsberg, REA etc. Door het binnen de groep te oefenen lukt het mij beter de theorie direct toe te passen. ”

Anoniem | Beoordeling: 9,0 woe 25 apr 2012 09:24:09 UTC

“Ik heb de scholing als zeer positief ervaren . Ik kan het iedereen aanraden. Het was zeer leerzaam door de goede voorbeelden en concrete oefeningen. En natuurlijk de accomodatie en lunch was zeer goed .
Bedankt voor deze inspirerende dag!!”

Anoniem | Beoordeling: 8,0 woe 20 jul 2011 18:00:01 UTC

“Rustig, gestructureerd, fijne ambiance, goede oefeningen en zorgvuldige feedback. Wellicht te veel leerinhoud t.a.v. oplossingsgericht coachen en te weinig inhoud wat betreft inzicht. ”

Anoniem | Beoordeling: 8,0 woe 20 jul 2011 18:00:01 UTC

“Helaas was er te weinig tijd om alle lesstof door te nemen. Het doceren van de te vooraf gelezen lesstof, had achteraf (dan is dat altijd makkelijk te beoordelen) minder lang mogen duren. Jammer dat er geen tijd/ruimt was om kernkwadranten te bespreken en laatste oefenmogelijkheid op de dag. Erg positief was de structuur van startdag en B1 in elkaar te laten vallen en te verduidelijken. Hoop dat we dit nog achteraf op papier ontvangen”

Jap Balbergen | Beoordeling: 8,0 woe 23 mar 2011 14:40:27 UTC

“Goede literatuur ter voorbereiding op de trainingsdag, korte bondige toevoegingen op de dag zelf en veel oefenen. Een prima mix.”

Anoniem | Beoordeling: 8,0 woe 23 mar 2011 14:40:27 UTC

“Door het oefenen met feedback van de trainer krijgen de werkwijzen meer diepgang en inhoud.”

Stefan Kuijken | Beoordeling: 8,0 woe 23 mar 2011 14:40:27 UTC

“Zeer goede ruimte voor inbreng eigen casuïstiek en uitstekende interventies hierop. Daardoor grote toepasbaarheid de volgende dag in complexe casus die door theorie, praktijk en bijdrage trainers veel duidelijker werd. Ik was in staat om de juiste dingen te doen, de relevante informatie te vergaren en heb erg veel geleerd. ”

Anoniem | Beoordeling: 8,0 woe 23 mar 2011 14:40:27 UTC

“Heel prettig, Het geeft me meer handvatten om goed te kunnen coachen.”

Petra van de Kop | Beoordeling: 8,0 woe 08 dec 2010 12:07:48 UTC

“Deze dag heeft mij een goed overzicht gegeven van werkwijzen die ik als coach toe kan passen. Veel oefenen en feedback geven je zicht op de mogelijke werkwijzen, je eigen stijl en valkuilen. En over dat vallen: je leert deze dag door te doen, te vallen en weer op te staan. En dan gaat het hard.

Al met al geven B1 en B2 samen een prima basis om met individuele coaching aan de slag te gaan. Knap gedaan!

Edwin Griesdoorn (REAAL Verzekeringen / Zwitserleven) | Beoordeling: 9,0 vri 07 mei 2010 11:48:57 UTC

“De training 'Werkwijze' maakt voor mij deel uit van de leergang Coaching. Het heeft mij inzicht gegeven in verschillende methoden en technieken die ik direct kan gebruiken in de praktijk. De kracht van deze training(en) zit dan ook vooral in de praktische toepasbaarheid van het geleerde.
Direct, de volgende dag, kan je aan de slag.
Tijdens de training wordt geen tijd verspild met oeverloze voorstel rondes, maar direct overgegaan tot de kern van de training. Veel doen en vooral veel situaties oefenen is het devies. 'Op je bek gaan' kan tijdens deze training, daar leer je van.”

Deel je ervaring

Deel je ervaring

Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneren wij € 1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?
De validatie dient enkel en alleen om misbruik te voorkomen. We delen niks op je netwerk of met derden.
(optioneel)
(optioneel)
Door op "Deel je ervaring" te klikken, ga je akkoord met de voorwaarden

Download gratis en vrijblijvend een brochure over deze training:

Aanhef
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
Logo van Coachboulevard

Coachboulevard gaat voor kwaliteit: NOBCO, St!R én Post-HBO.


Wees slim, vergelijk de top 10

Op Springest vind je 30.914 trainingen en opleidingen, bekijk de top 10 gerelateerd aan Coach / Coaching:

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer je op onze nieuwsbrief voor persoonlijke ontwikkeling en ontvang maandelijks een update met artikelen, tests en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn