- Niveau:
- HBO
- Kosten:
- € 745,-
- Totale lesduur:
- 1 dag
- Max. deelnemers:
- 25
- Meer informatie:
- http://www.geoplan.nl/milieu/mil…
Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:
Mr M. Leegsma Yacht
“Voelde een beetje als een race door artikelen van Wabo, Bor en Mor. Dit is erg nuttig voor de algemene kennis van de Wabo maar was geen juridische ver”
Recente ontwikkelingen in het juridische grondbeleidsinstrumentarium
Inhoud en resultaat
Deze verdiepingscursus is gericht op de juridische aspecten van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Tijdens deze cursus gaan we in op de kwaliteitseisen voor een houdbare beschikking, hoe deze beschikking overeind blijft in een eventuele procedure bezwaar en beroep en welke consequenties de samenvoeging van verschillende activiteiten in één beschikking met zich mee brengt. Hierin spelen aspecten als het betrekken van externe adviseurs, het stroomlijnen van de verschillende deeladviezen en het voorkomen van tegenstrijdige voorwaarden.
Op het gebied van de handhaving wordt ingegaan op de bevoegdheden, de sanctiemogelijkheden, de risico’s en valkuilen van integrale handhaving op meervoudig complexe omgevingsvergunningen. Ook de consequenties voor het beleid worden in deze cursus uitgebreid besproken waarbij onder andere het aanpassen van de legesverordening, het mandaatbesluit, de verordening commissie bezwaarschriften en andere noodzakelijk te wijzigen beleidsstukken de revue passeren.
Specifiek wordt ingegaan op de positie die u inneemt tussen burger en bestuur. De Wabo-wetgeving is bedoeld om de dienstverlening te verbeteren, om samenwerking te bevorderen en communicatie te versterken. Welke rol de juridisch medewerker hierin speelt wordt in deze cursus duidelijk wanneer er moet worden gekozen tussen het ‘juridisch afdichten van de aanvraag’ en ‘het aanvraagformulier in Jip en Janneke taal’.
Kortom, alle juridische aspecten die voortvloeien uit de Wabo komen aan bod.
NOvA-punten
Voor deze cursus kunt u hoogstwaarschijnlijk punten aanvragen bij deNederlandse Orde van Advocatenaan de hand van uw certificaat, die u aan het einde van de cursus ontvangt als bewijs van deelname, en het programma.
DoelgroepDe cursus is bestemd voor medewerkers van:
Basiskennis van ”grondbeleid” is vereist. indien dat niet het geval is raden we u aan eerst de Basiscursus Grondbeleid te volgen.
Docenten
ProgrammaDag 1Introductie
Kostenverhaal en de Grondexploitatiewet
PPS en aanbesteding
Dag 2Gemeentelijke contractvorming
Grondverwerving
Fiscale aspecten
Gemiddeld cijfer voor Verdiepingscursus Juridische aspecten Wabo
Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.
Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Geoplan cursussen en congressen. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.
Vergelijk 27.086 trainingen en opleidingen in Milieu
Geoplan cursussen en congressen
€ 745,- | 1 dag |
IMK Opleidingen BV
€ 795,- | 2 dagen |
Bestuursacademie Nederland
€ 1.050,- | 4 dagen
Geoplan cursussen en c…
€ 1.445,- | 3 dagen
Geoplan cursussen en c…
€ 2.245,- | 4 dagen |
Kluwer B.V. te Deventer
€ 695,- | 1 dag
Kluwer B.V. te Deventer
€ 695,- | 1 dag
Geoplan cursussen en c…
€ 2.345,- | 3 dagen
Kluwer B.V. te Deventer
€ 695,- | 3 dagen
Fontys Bestuursacademie
In-company / Maatwerk | 14 dagen
Geoplan cursussen en c…
€ 1.545,- | 2 dagen
Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven