Voorheen Eduhub

Strategisch personeelsbeleid en OR

Niveau:
Kosten:
Totale lesduur:
13
6 juni 2012, Apeldoorn. +1 andere startdata
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Ervaring met deze training?

Heeft u de training Strategisch personeelsbeleid en OR bij GITP Medezeggenschap gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Overdag
Looptijd:
2 dagen met avondprogramma
Afronding:
Certificaat
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
Zwolle, Apeldoorn, Arnhem
Prijsinformatie:
Vrijgesteld van BTW
Bij ééndaagse trainingen en studiedagen zijn de tarieven inclusief verblijfkosten (accommodatie, maaltijden, consumpties en andere voorzieningen) en documentatie. Bij meerdaagse open trainingen zijn de tarieven exclusief verblijfkosten.

Startdata en plaatsen

  • Woensdag 6 Juni 2012, Apeldoorn
  • Donderdag 4 Oktober 2012, Doorwerth

Beschrijving

Onkostenregelingen, werktijden, prestatiebeoordeling en beoordelingsgesprekken. Menig ondernemingsraad besteedt het merendeel van zijn tijd en energie aan onderdelen van het personeelsbeleid (in de wandeling ook wel sociaal beleid of humanresourcesmanagement genoemd). Geen wonder, het gaat hierbij immers het meest direct om de belangen van de medewerkers die de ondernemingsraad vertegenwoordigt.

De vraag is hoe doordacht het personeelsbeleid is. Is het een samenraapsel van losse elementen en maatregelen of zit er een duidelijke visie achter? Besluiten op andere beleidsterreinen, zoals het financieel en strategisch beleid van de organisatie, hebben gevolgen voor het personeelsbeleid, en daarmee dus ook voor de achterban van de ondernemingsraad. Kortom, is er duidelijke samenhang tussen de verschillende strategische keuzen van de organisatie? Hoe kan de ondernemingsraad beoordelen of er sprake is van samenhangend personeelsbeleid?

De training is voor ieder OR-lid en met name voor leden van sociale commissies.

Programma

Dag 1

  • Inleiding Strategisch Personeelsbeleid en Humanresourcesmanagement: overzicht en de actualiteit in kaart gebracht.
  • Functioneren en inrichting P&O/HRM-afdeling: positie, rol en functie binnen de organisatie.
  • Analyse actuele P&O-thema's: van probleem tot plan van aanpak en toepassen van instrumenten.

Dag 2

  • Onderzoek en analyse van P&O-beleid in de eigen organisatie: toepassen analyse-instrumenten en uitwerken in de OR-praktijk.
  • Opzet van een eigen OR ‘P&O-beleidsplan’.

Werkwijze

Als voorbereiding op de training wordt de deelnemers een vragenlijst toegestuurd. Deze vragenlijst gaat over de strategische keuzen van de organisatie en de samenhang met het gevoerde personeelsbeleid. Aan de hand van de vragenlijsten worden accenten in de training bepaald. Tijdens de training zal stapsgewijs een aantal instrumenten geïntroduceerd worden. We zullen met elk van deze oefenen.

Resultaat

Na het volgen van deze training hebt u:

  • Inzicht in actuele ontwikkelingen binnen het personeelsbeleid en de achterliggende visie daarvan.
  • Zicht op het mogelijk functioneren en de plaats van de afdeling P&O binnen de organisatie.
  • Verdieping van een aantal actuele thema’s, zoals leeftijdsbewust personeelsbeleid, mobiliteit en beoordelen.
  • Zicht op en praktische vaardigheid in het inzetten van praktische instrumenten voor personeelsbeleid.
  • Kennis van bevoegdheden en mogelijkheden van de ondernemingsraad.
  • De stof toegepast op een eigen conceptraamwerk/-werkplan voor de ondernemingsraad of commissie van de ondernemingsraad.

Extra

Bij deze training ontvangt u het boek Orregie 2.0 van Steven van Slageren en Jeannette Termeulen.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij GITP Medezeggenschap. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 27.086 trainingen en opleidingen in Ondernemingsraad (OR)

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help