Voorheen Eduhub

Assertief en sensitief optreden: Assertiviteit / Durf & Daadkracht

Locatie:
Open inschrijving (ook als In-company)
Kosten:
Totale lesduur:
10
16 februari 2012, Naarden. +10 andere startdata
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Profiteer van onze last minute korting. Ga naar gitp.nl/trainingen voor meer informatie

8,3 van 7 ervaringen

8 Brenda Boode
“Deze training sloot echt prima aan bij de individuele doelstellingen van de deelnemers afzonderlijk doordat de praktijkoefeningen betrekking hadden op”

 
Tijdstip:
Overdag, Avond
Looptijd:
2 aaneengesloten dagen (met avondprogramma)
Afronding:
Certificaat
Soort locatie:
In-company / Maatwerk, Open inschrijving
Regio('s):
Neem contact op met de aanbieder
Prijsinformatie:
Vrijgesteld van BTW
exclusief arrangementskosten

U wilt uzelf met meer durf presenteren en beter vasthouden aan uw eigen prioriteiten. Ook kritiek durven geven en nee zeggen hoort daar bij. In de training Assertief en sensitief optreden leert u zelfbewust en met overtuigingskracht te communiceren zonder dat u de relatie op het spel zet.

Voor wie

Mensen die zelfbewust en krachtiger willen optreden met respect voor anderen en met behoud van hun authenticiteit en sensitiviteit.

Programma

In de tweedaagse training Assertief en sensitief optreden leert u op te komen voor uw eigen belangen zonder daarmee voorbij te gaan aan de ander. Voor de training wordt u via een vragenlijst gevraagd een situatie te beschrijven waarin u ontevreden…

Lees de complete beschrijving

Startdata en plaatsen

  • Donderdag 16 Februari 2012, Naarden
  • Maandag 19 Maart 2012, Amersfoort
  • Dinsdag 24 April 2012, Naarden
  • Donderdag 24 Mei 2012, Rotterdam
  • Maandag 18 Juni 2012, Wolfheze
  • Donderdag 19 Juli 2012, Heeze
  • Maandag 20 Augustus 2012, Amersfoort
  • Donderdag 13 September 2012, Heeze
  • Dinsdag 9 Oktober 2012, Amersfoort
  • Maandag 5 November 2012, Naarden
  • Donderdag 13 December 2012, Amersfoort

Beschrijving

Profiteer van onze last minute korting. Ga naar gitp.nl/trainingen voor meer informatie

U wilt uzelf met meer durf presenteren en beter vasthouden aan uw eigen prioriteiten. Ook kritiek durven geven en nee zeggen hoort daar bij. In de training Assertief en sensitief optreden leert u zelfbewust en met overtuigingskracht te communiceren zonder dat u de relatie op het spel zet.

Voor wie

Mensen die zelfbewust en krachtiger willen optreden met respect voor anderen en met behoud van hun authenticiteit en sensitiviteit.

Programma

In de tweedaagse training Assertief en sensitief optreden leert u op te komen voor uw eigen belangen zonder daarmee voorbij te gaan aan de ander. Voor de training wordt u via een vragenlijst gevraagd een situatie te beschrijven waarin u ontevreden was over het verloop van het gesprek of het resultaat dat u behaalde.

Dag 1

  • Toelichting programma
  • Kennismaking
  • Toelichten van persoonlijke leerdoelen
  • Assertiviteit en sensitiviteit: wat betekent dat voor u?
  • Uitleg model: hoe gedachten en overtuigingen uw gedrag beïnvloeden,
  • Wat ik moeilijk vind om te horen en te zeggen is.... Interactie met trainingsacteur
  • Sturen van eigen gedrag en gevoel
  • Impact en overtuigingskracht vergroten; wat straalt u uit?

Dag 2

  • Constructieve feedback geven, nee zeggen en grenzen aangeven.
  • Oefenen met persoonlijke cases met acteur
  • Assertief gedrag, wat merkt u dan?
  • Signaleren van belemmerende gedachten en persoonlijke triggers
  • Verankeren van assertief en sensitief optreden in de dagelijkse praktijk
  • Evaluatie en afronding

Natraject

Praktische tips om uw toegenomen assertiviteit blijvend toe te passen.

Werkwijze

Het uitgangspunt in de training Assertief en sensitief optreden is dat u uw gedrag en gevoel kunt sturen. Onbewust spelen innerlijke overtuigingen een grotere rol in ons leven dan we ons bewust zijn. Voorafgaand aan de assertiviteitstraining krijgt u zowel een schriftelijk intake, een voorbereidende opdracht als toegang tot een elektronische leeromgeving. Voordeel hiervan is dat wij inzicht hebben op uw leerbehoefte, u zicht heeft op situaties die voor u lastig zijn en u de leerstof al gedeeltelijk verwerkt heeft. Tijdens de training kunt u uw aandacht richten op het oefenen en ontwikkelen van uw assertiviteit. Na afloop van de training ontvangt u nog een opdracht en tips om ook in uw dagelijkse praktijk scherp te blijven op assertief handelen. Gedurende 3 maanden zullen we uw ontwikkeling stimuleren.

Innerlijke overtuigingen

‘Tegen mijn manager kan ik geen nee zeggen’, ‘Op zich is dit niet zo’n moeilijke vraag, dat kan ik er inderdaad nog wel even bij doen’. Zulke gedachten sturen ons in grote mate. Zonder dat we dit uitspreken, stralen we uit dat we ‘ja’ zullen doen terwijl we eigenlijk ‘nee’ hadden willen zeggen. In deze assertiviteitstraining onderzoeken we deze innerlijke overtuigingen en werken ook aan het versterken van uw non verbale houding. Wat vind je moeilijk om te horen én te zeggen.

Versterken van uw overtuigingskracht samen met acteur

Met een trainingsacteur werkt u zowel aan het verbale als ook uw non-verbale gedrag. Hij maakt direct het effect van uw gedrag duidelijk. U kunt experimenteren met nieuw gedrag en zo ervaren hoe u nee kunt zeggen en assertief en sensitief kunt reageren en handelen. U heeft meer zelfvertrouwen gekregen en kunt met meer overtuigingskracht zeggen wat u eigenlijk altijd al wilde zeggen!

Resultaat

Tijdens de training Assertief en sensitief optreden leert u zelfbewust en met overtuigingskracht te reageren en handelen. Met oog voor de ander en op een manier die bij úw persoonlijkheid past. U leert uw grenzen aan te geven en uw standpunten duidelijk naar voren te brengen, zonder uzelf of de ander geweld aan te doen. U krijgt inzicht in uw belemmeringen waardoor u in het vervolg in spannende situaties wél effectief kunt reageren. En u leert de ander tegemoet te komen zonder uw eigen belangen uit het oog te verliezen. U durft te zeggen en te doen wat u altijd al wilde. 

Ervaringen

Gemiddeld cijfer voor Assertief en sensitief optreden: Assertiviteit / Durf & Daadkracht

8,3 (Gebaseerd op 7 ervaringen, Deel uw ervaring)

 

Brenda Boode | Algemeen: 8 | 05-01-12

Locatie: 8 Trainer: 9 Inhoud: 9 Organisatie: 8

“Deze training sloot echt prima aan bij de individuele doelstellingen van de deelnemers afzonderlijk doordat de praktijkoefeningen betrekking hadden op een echte situatie naar keuze van de deelnemer. De acteur op cursusdag 2 was zeer goed en zette de gevraagde personen zeer geloofwaardig neer. Een van de mede-cursisten zei zelfs "het was of ..... er zelf stond". Ook leerde ik heel veel van het kijken naar de andere cursisten. Fijn om te merken dat er meer mensen ontwikkelpunten op dit vlak hebben. De groep was zeer divers, waardoor er met meerdere soorten vraagstellingen geoefend werd.
Ook merk ik dat de tips die we tijdens de training kregen zeer makkelijk zijn toe te passen in de praktijk. De cursus is zeer intensief, maar absoluut bevredigend. Echt een aanrader! ”

Matthijs | Algemeen: 8 | 22-08-11

Locatie: 8 Trainer: 9 Inhoud: 8 Organisatie: 8

“De training sloot ten eerste aan bij mijn behoeften. Dit is mede te danken aan de kundigheid en flexibiliteit van onze trainer.
Ik ben zeer tevreden over deze training.”

Anoniem | Algemeen: 8 | 08-08-11

Locatie: 9 Trainer: 9 Inhoud: 8 Organisatie: 8

“Zeer leerzame cursus waarbij vele aspecten van assertiviteit de revue passeren. Veel persoonlijke aandacht zorgt ervoor dat iedereen met zijn eigen leerdoelen bezig kan zijn. Vooral het oefenen van eigen situaties in een rollenspel met een trainingsacteur heb ik zeer nuttig gevonden.”

S. van der Stelt - Van Middelkoop | Algemeen: 8 | 07-08-11

Locatie: 9 Trainer: 9 Inhoud: 8 Organisatie: 8

“de groepjes zijn klein zodat iedereen voldoende aandacht krijgt van de trainer. Trainer heeft geen strak voor opgesteld agenda en heeft hierdoor ruimte om direct op situaties in de spelen.

Doordat de deelnemers van diverse bedrijven waren en geen collega's heb ik me voldoende veilig gevoeld om mijn eigen ervaringen "valkuilen" te bespreken.

De rollenspellen waren een goede leerervaring waarvoor de tijd voor genomen werd.”

Sjoerd Stelwagen | Algemeen: 8 | 01-07-11

Locatie: 8 Trainer: 8 Inhoud: 9 Organisatie: 8

“Zeer leerzame training voor mensen die op een goede manier willen reageren in lastige en spannende situaties. Vooral het rollenspel met een acteur vond ik een erg leerzaam. Het geven en ontvangen van feedback sloot goed bij deze oefening aan. De training werd in een kleine groep mensen gegeven, waardoor een prettige persoonlijke benadering mogelijk was.”

Will Achten | Algemeen: 7 | 02-05-11

Locatie: 7 Trainer: 8 Inhoud: 7 Organisatie: 7

“Een bijzondere leerzame training in een heel prettige, kleine en persoonlijke setting. Mijn complimenten mn. voor de praktijkoefening middels een acteur (actrice Kika en begeleidster Anita). Meteeen tips in de praktijk toegepast; dmv. de 4G's. Training bewerkstelligd stuk herkenning / spiegeling. ”

Sonja Rokx | Algemeen: 9 | 02-05-11

Locatie: 9 Trainer: 10 Inhoud: 9 Organisatie: 9

“Deze training heeft mij werkelijk de ogen geopend, dat het eigenlijk op zo'n gemakkelijke manier in de praktijk zou kunnen werken.
Graag wil ik de Anita en Kika bedanken voor de training, deze dames zijn top, ze luisteren naar je, ze helpen je om de assertiviteit in de praktijk te kunnen uitvoeren.
De groep was ontzettend aardig, van alles door elkaar van operator tot management niveau van alles wat, de ervaringen van andere zijn ook heel belangrijk je leert van elkaar en probeert ook elkaar te helpen indien mogelijk.
Ik hoop dat ieder die zich voor deze training opgeeft hetzelfde gevoel heeft als wat ik heb mogen ervaren, een cursus met inhoud waar je iets aan hebt en daar gaat het om.

Ervaring delen

Deel uw ervaring

Deel uw ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank voor uw moeite doneren wij €1,- aan Stichting Edukans.

Ik heb deze training afgerond in:

Zeer slecht Uitmuntend

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • N.V.T.
Algemeen

Wat is uw algemene indruk van de training?

Locatie:

De lesruimte, bereikbaarheid, lunch en andere voorzieningen.

Trainers:

Hoe vond u de kennis en het gedrag van de trainers?

Inhoud:

De diepte, breedte en het niveau van de lesstof.

Organisatie:

Het lesmateriaal, de inschrijfprocedure en andere praktische zaken.

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij GITP Organisatieontwikkeling & Training. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk trainingen en opleidingen in Assertiviteit

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help