Voorheen Eduhub

Zelfvertrouwen en assertiviteit

Locatie:
In-company / Maatwerk
Kosten:
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Ervaring met deze training?

Heeft u de training Zelfvertrouwen en assertiviteit bij Global Edutainment B.V. gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Avond, Overdag, Zaterdag
Soort locatie:
In-company / Maatwerk
Regio('s):
Leiden

Beschrijving

Assertief gedrag vertonen
Zelfvertrouwen
Conflicten ervaren als ‘gewoon’
Respect voor jezelf en de ander
De sfeer zuiver houden

Hier is niets aan de hand

Geen mens kan een bordje buiten hangen met de tekst “hier is niets aan de hand.” Assertief gedrag wordt nog wel eens ten onrechte geassocieerd met ‘flink doen' en ‘een grote mond geven’. Je komt dan al snel aanvallend over. Anderen denken soms dat assertiviteit te maken heeft met ‘aardig doen' of ‘begrijpend zijn’. Je loopt dan de kans dat er over je heen wordt gelopen. Beide denkbeelden hebben niets met assertief gedrag te maken.

Je kunt in dit verband spreken over drie algemene soorten van gedrag:

  • agressief gedrag
  • sub-assertief gedrag
  • assertief gedrag

Agressief en subassertief gedrag worden gevoed door onrealistische gedachten. Die gedachten zijn een soort ‘stemmetjes in je achterhoofd’, je eigen videorecorder die meestal niets met de feiten van het hier en nu te maken heeft. Het zijn vaak ‘boodschappen uit het verleden’, die je op het verkeerde spoor zetten. Deze boodschappen kunnen je ervan weerhouden om op een prettige manier met anderen samen te werken.

Agressief gedrag, misschien wel onbewust, is vaak gericht op het eigen belang en gaat ten koste van anderen. Bij subassertief gedrag daarentegen, kies je voor de belangen van een ander en cijfer je jezelf weg. Bij assertief gedrag, de mooiste vorm, vind je een oplossing die werkt voor beide partijen.

Je leert in de training ‘Zelfvertrouwen en assertiviteit’ onderscheid te maken en bewust te kiezen voor assertief gedrag. Je persoonlijke communicatie zal groeien wat leidt tot een goede samenwerking met je collega’s. Je zal controle hebben op de ‘weerstand’ die je tegenkomt en leren om je gevoelens te sturen. Je zelfvertrouwen neemt toe.

Assertief gedrag is een prettige manier om concrete resultaten te bereiken.

Tijdsbestek

De training ‘Zelfvertrouwen en assertiviteit’ duurt meerdere dagen verdeeld over het jaar en wordt naargelang de aard van de situatie in overleg vastgelegd.

Een dag duurt van 09:30 tot 17:00 uur, met daarin twee pauzes voor koffie/thee en een lunchpauze.

Programma

De training ‘Zelfvertrouwen en assertiviteit’is een combinatie van diepgaande ervaringsgerichte modules uit kernkwaliteiten, transactionele analyse, Rationele en emotionele technieken en NLP.

  • Samenhang assertief gedrag, RET en Transactionele Analyse
  • Stappenmodel assertief gedrag
  • Effecten Ouder, Volwassen en Kind gedrag
  • Irrationele gedachten veranderen in rationele gedachten
  • Ongewenste gedragingen en gevoelens voorkomen
  • Inzicht in win/win filosofie
  • Persoonlijke stijl ontwikkelen en toepassen
  • Praktijkopdrachten tussen de trainingsdagen.

Resultaat

De resultaten van de training ‘Zelfvertrouwen en assertiviteit’.

  • Inzicht in sub-assertief, assertief en agressief gedrag
  • Transformatie van gedachten (RET)
  • Assertief gedrag vertonen
  • Zelfvertrouwen
  • vertaling naar praktijksituaties

Investeringsoverzicht

‘Zelfvertrouwen en assertiviteit’ verzorgen wij uitsluitend als In-Company training. Wij inventariseren graag de wensen in een vrijblijvend persoonlijk gesprek. Hierna ontvang je van ons een op maat geschreven voorstel.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Global Edutainment B.V.. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

Deze training is alleen beschikbaar als in-company / maatwerk
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 27.086 trainingen en opleidingen in Zelfvertrouwen

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help