Voorheen Eduhub

Arbeidscontracten, arbeidsrecht en ontslag

Niveau:
Locatie:
Open inschrijving (ook als In-company)
Kosten:
Totale lesduur:
20
http://www.imkopleidingen.nl/info_aa.php
2 maart 2012, Arnhem. +7 andere startdata
Info via e-mailGratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

- Ongelimiteerd herhalen: u mag elke training of opleiding zo vaak herhalen als wenselijk, zonder extra lesgeld.

- BTW vrij: deze opleiding is ook BTW vrij te boeken. Neem contact op voor meer informatie.

8,0 van 12 ervaringen

7 Monique Peters
“Het was een goede training. Veel eigen inbreng over de stof. Iedereen kon terecht met zijn en/of haar praktijk vragen. ”

 
Tijdstip:
Overdag
Looptijd:
1 week
Afronding:
Met deze cursus verdient u studiepunten waarmee u het diploma \\\'Practitioner/Master of Management & Leadership\\\' kunt behalen.
Soort locatie:
Open inschrijving, In-company / Maatwerk
Regio('s):
Leiden, Zwolle, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Utrecht, Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Amersfoort, Alkmaar, Drachten, Breda, Arnhem
Prijsinformatie:
 
Inclusief lesmateriaal en accommodatiekosten, exclusief btw

Hoe zeker bent u ervan dat uw arbeidscontracten nog steeds voldoen aan de eisen van de nieuwe wetgeving? Weet u zeker dat uw afspraken over werktijden, reistijden, flexibel werken, beloning, ziekte en vakantie geldig zijn? In welke gevallen en hoe mag u contracten verlengen of wijzigen? Zijn uw concurrentie-, studie- en boetebedingen goed opgesteld? En kent u de verstandigste manier om een contract te beëindigen?

Deze cursus is bestemd voor iedereen die op de hoogte moet zijn van de belangrijkste en de nieuwste regels op het terrein van het arbeidsrecht. Deze cursus wordt veelal bezocht door werkgevers, hoofden personeelszaken van middelgrote bedrijven en organisaties en medewerker …

Lees de complete beschrijving

Startdata en plaatsen

  • Vrijdag 2 Maart 2012, Arnhem
  • Maandag 5 Maart 2012, Rotterdam
  • Donderdag 15 Maart 2012, Drachten
  • Donderdag 5 April 2012, Zwolle
  • Woensdag 11 April 2012, Breda
  • Vrijdag 20 April 2012, Utrecht
  • Woensdag 9 Mei 2012, Leiden
  • Maandag 14 Mei 2012, Amsterdam

Beschrijving

- Ongelimiteerd herhalen: u mag elke training of opleiding zo vaak herhalen als wenselijk, zonder extra lesgeld.

- BTW vrij: deze opleiding is ook BTW vrij te boeken. Neem contact op voor meer informatie.

Hoe zeker bent u ervan dat uw arbeidscontracten nog steeds voldoen aan de eisen van de nieuwe wetgeving? Weet u zeker dat uw afspraken over werktijden, reistijden, flexibel werken, beloning, ziekte en vakantie geldig zijn? In welke gevallen en hoe mag u contracten verlengen of wijzigen? Zijn uw concurrentie-, studie- en boetebedingen goed opgesteld? En kent u de verstandigste manier om een contract te beëindigen?

Deze cursus is bestemd voor iedereen die op de hoogte moet zijn van de belangrijkste en de nieuwste regels op het terrein van het arbeidsrecht. Deze cursus wordt veelal bezocht door werkgevers, hoofden personeelszaken van middelgrote bedrijven en organisaties en medewerker personeelszaken die verantwoordelijkheid dragen voor de arbeidscontracten.

Onze trainers hebben een specialistische kennis op dit vakgebied, gekoppeld aan praktische ervaring met de toepassing van arbeidsrecht. Zij zijn dagelijks betrokken bij de opstellen van contracten, het adviseren ten aanzien van arbeidsvoorwaarden, reglementen en vraagstukken op het terrein van ziekteverzuim en ontslag.

Deze cursus geeft antwoord op uw vragen over de toepassing en invulling van de verschillende arbeidscontracten. U krijgt informatie en voorbeelden waarmee u kunt nagaan of u de zaken in uw organisatie op de juiste wijze hebt geregeld. U ontvangt uitleg over de nieuwe regels in het arbeidsrecht, de consequenties ervan en hoe u ermee kunt omgaan.

Praktisch naslagwerk

Bij deelname aan deze cursus ontvangt u een overzichtelijk naslagwerk met:

  • alle belangrijke en actuele regels
  • voorbeelden van contracten: voor vast, tijdelijk, flexibel personeel, oproepkrachten en free lancers
  • voorbeelden van bedingen
  • voorbeelden van brieven bij aanstelling en ontslag
  • voorbeeldregels voor een arbeids- en verzuimreglement

Programma:

Dag 1

  • Juridisch kader: actuele wetgeving
  • Rechtspositie en informatieplicht sollicitant
  • Inhoud arbeidscontracten
  • Aanpassen en wijzigen van het contract en arbeidsvoorwaarden: - op verzoek van de werkgever - op verzoek van de werknemer
  • Goed werkgever- en werknemersgedrag: jurisprudentie
  • Gelijke behandeling en uitspraken Commissie GB
  • Zorgplicht
  • Disciplinebeleid en sancties
  • Aansprakelijkheid werkgever en werknemer
  • Bedingen

Dag 2

  • Ziekte en arbeidsongeschiktheid - verplichtingen en verzuimprotocol - gevolgen WIA voor reïntegratie en ontslag
  • Wettelijke en bovenwettelijke vakantiedagen
  • Recht op (zorg-)verlof in het kader van WAZORG
  • Rechten en plichten in het kader van de levensloop
  • Ontslagrecht - ontslagbesluit en regels CWI - hoe beoordeelt CWI een ontslagaanvraag? - waar let de kantonrechter op? - regels voor dossiervorming - toepassen van afspiegeling- en anciënniteitbeginsel - ontslagregeling: outplacement, vergoeding of aanvulling? - (nieuwe) WW - nieuwe regels verwijtbare werkloosheid
  • Gevolgen ontwikkelingen voor contract en reglementen

Ervaringen

Gemiddeld cijfer voor Arbeidscontracten, arbeidsrecht en ontslag

8,0 (Gebaseerd op 12 ervaringen, Deel uw ervaring)

 

Monique Peters | Algemeen: 7 | 26-05-11

Locatie: 10 Trainer: 8 Inhoud: 8 Organisatie: 7

“Het was een goede training. Veel eigen inbreng over de stof. Iedereen kon terecht met zijn en/of haar praktijk vragen. ”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 7 | 25-05-11

Locatie: 8 Trainer: 7 Inhoud: 7 Organisatie: 8

“De eerste dag was voor mij minder interessant, het ging over zaken die elk bedrijf standaard geregeld moet hebben (arbeidsovereenkomsten bijv.).
Vooral de 2de dag was interessant: protocollen, huishoudelijk reglement, waarschuwingen. ”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 7 | 24-05-11

Locatie: 9 Trainer: 6 Inhoud: 8 Organisatie: 9

“De cursusmap is prima. De cursus werd gegeven door Sjaan de Groot en hoewel ik de indruk heb dat hij veel kennis van zaken heeft, heb ik hem toch niet als een heel prettige trainer ervaren. Hij heeft te weinig structuur in hetgeen hij brengt, komt vaak slecht uit zijn woorden en maakt zinnen half af. Dit maakt dat je erg goed moet luisteren om er bij te blijven. Aan het einde van de dag was ik meer vermoeid dan anders.

Ook vindt hij het lastig als we door vragen van het pad dat hij blijkbaar toch in zijn hoofd heeft, af willen wijken.”

Janny Tol | Algemeen: 8 | 19-04-11

Locatie: 8 Trainer: 8 Inhoud: 8 Organisatie: 8

“het was voor mij een interessante training met duidelijke uitleg en ik ben weer op de hoogte van de laatste wijzigingen”

Leonie Meijer | Algemeen: 9 | 19-04-11

Locatie: 9 Trainer: 9 Inhoud: 8 Organisatie: 9

“Goede training! Zeer handig om zowel de bestaande kennis te updaten alsmede nieuwe kennis te vergaren. Heldere praktijkcases en daarbij praktijkgerichte leerstof.
De leraar was inhoudelijk zeer goed onderlegd en door de beperke hoeveelheid deelnemers was er veel ruimte voor interactie.
Al met al zeer tevreden dus!”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 8 | 28-03-11

Locatie: 8 Trainer: 9 Inhoud: 8 Organisatie: 8

“Praktische informatie en een uitgebreid naslagwerk. Handige tips en trics van de trainer door gekregen die ik in de praktijk kan toepassen. ”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 8 | 12-03-11

Locatie: 7 Trainer: 8 Inhoud: 8 Organisatie: 8

“De syllabus werd nauwelijks gevolgd, alleen praktijk voorbeelden, met veel inbreng van de cursisten zelf.”

Jacqueline Aalderink | Algemeen: 7 | 16-02-11

Locatie: 7 Trainer: 7 Inhoud: 8 Organisatie: 7

“Het was een leerzame 2-daagse cursus, wel met veel praktijkvoorbeelden.

iets te weinig theorie.

les materiaal keurig verzorgd.

locatie ook prima, (bereik en parkeergelegenheid)



Koninklijke Nederlandsche

Schaatsenrijders Bond

J. Aalderink

Med. Personeelszaken”

Renate Goedhart | Algemeen: 9 | 24-11-10

Locatie: 8 Trainer: 9 Inhoud: 9 Organisatie: 8

“Het was een boeiende cursus. Arbeidsrecht is zeer complex, maar de trainer Martijn Zaal vertelde levendig en met veel praktijkvoorbeelden. Hij gaf blijk van een gedegen kennis van de materie. Door het aantal deelnemers (12) was er voldoende gelegenheid tot het stellen van vragen. Het was ook zeer leerzaam iets te horen over de gang van zaken met betrekking tot P&O bij andere bedrijven en organisaties. Door de omvang van de onderwerpen is het niet mogelijk alle facetten van het Arbeidsrecht te behandelen, maar de belangrijkste zaken komen aan bod zoals verschillende arbeidsovereenkomsten, ziekteverzuim, verlof en ontslag.
De lokatie (Ibis hotel Vlaardingen) was zeer goed met de auto bereikbaar en er is voldoende gratis parkeergelegenheid. Met het openbaar vervoer is het lastig te bereiken (vanuit het Zuid-West Den Haag), dus dat zou ik niet aanraden. De lunch en drank tijdens de cursus zijn prima verzorgd.”

Ingrid de Ridder | Algemeen: 9 | 18-11-10

Locatie: 9 Trainer: 9 Inhoud: 9 Organisatie: 9

“Duidelijke uitleg en bespreking van lesmateriaal door trainer Martijn Zaal. Er zijn voldoende mogelijkheden om persoonlijke casussen te bespreken.
De locatie van de training is goed bereikbaar met voldoende parkeergelegheid. De lunch was zeer goed verzorgd.”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 8 | 16-11-10

Locatie: 7 Trainer: 8 Inhoud: 8 Organisatie: 7

“Het waren zeer leerzame, prettitge dagen, met zeer actuele informatie.
Prettige trainer, die veel uit ervaring kan vertellen.”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 8 | 15-11-10

Locatie: 7 Trainer: 8 Inhoud: 8 Organisatie: 7

“Nuttige training met veel praktijkvoorbeelden en uitgebreid naslagwerk.
Mogelijkheid praktijkcases in te brengen was erg prettig. ”

Ervaring delen

Deel uw ervaring

Deel uw ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank voor uw moeite doneren wij €1,- aan Stichting Edukans.

Ik heb deze training afgerond in:

Zeer slecht Uitmuntend

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • N.V.T.
Algemeen

Wat is uw algemene indruk van de training?

Locatie:

De lesruimte, bereikbaarheid, lunch en andere voorzieningen.

Trainers:

Hoe vond u de kennis en het gedrag van de trainers?

Inhoud:

De diepte, breedte en het niveau van de lesstof.

Organisatie:

Het lesmateriaal, de inschrijfprocedure en andere praktische zaken.

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij IMK Opleidingen BV. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 23.750 trainingen en opleidingen in Arbeidsrecht

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help