Voorheen Eduhub

Basiscursus RET (Rationeel-Emotieve Training)

Niveau:
Kosten:
Totale lesduur:
10
http://www.ret-instituut.nl
5 maart 2012, Haarlem. +1 andere startdata
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

8,6 van 7 ervaringen

9 Anne-Miek Hermsen
“Deze training heb ik gevolgd bij Tanja van Essen (Groningen) i.v.m. mijn werk als trainer (doelgroep studenten). Ik had van tevoren niet vermoed dat h”

 
Tijdstip:
Zaterdag, Avond
Looptijd:
oktober t/m juni
Afronding:
Internationaal erkend RET-diploma of Instituutsdiploma
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
N.V.T. / Onbekend
Prijsinformatie:
inclusief BTW
exclusief boeken (3)

Nederlands Instituut voor RET start op maandag 5 maart

(het Instituut voor RET is een dochterinstituut van het Albert Ellis Institute te New York)

  de Basiscursus (‘Primary’)  Rationeel-Emotieve Training /Therapie

Deze cursus is bedoeld voor psychologen (WO en HBO), psychotherapeuten, psychiaters, (bedrijfs-) maatschappelijk werkenden, coaches, artsen, HBO-verpleegkundigen, fysiotherapeuten, trainers, P&O managers, adviseurs en consultants. 

Met deze cursus zet u de eerste stap op weg naar het grondig leren van de goede RET-technieken en vaardigheden. Dat doet u met hoog gekwalificeerde docenten, zoals Prof. dr. Windy Dryden en aan de hand van de meest recente inzichten van de R…

Lees de complete beschrijving

Startdata en plaatsen

  • Maandag 5 Maart 2012, Haarlem
  • Woensdag 7 Maart 2012, Westeremden

Beschrijving

Nederlands Instituut voor RET start op maandag 5 maart

(het Instituut voor RET is een dochterinstituut van het Albert Ellis Institute te New York)

  de Basiscursus (‘Primary’)  Rationeel-Emotieve Training /Therapie

Deze cursus is bedoeld voor psychologen (WO en HBO), psychotherapeuten, psychiaters, (bedrijfs-) maatschappelijk werkenden, coaches, artsen, HBO-verpleegkundigen, fysiotherapeuten, trainers, P&O managers, adviseurs en consultants. 

Met deze cursus zet u de eerste stap op weg naar het grondig leren van de goede RET-technieken en vaardigheden. Dat doet u met hoog gekwalificeerde docenten, zoals Prof. dr. Windy Dryden en aan de hand van de meest recente inzichten van de RET. De opleiding wordt gegeven in samenwerking met en onder auspiciën van het Albert Ellis Institute te New York.

Na deze basiscursus (de 'Primary') kunt u aan ons Instituut de vervolgcursus (Advanced Course) doen en de Associate Fellowship, het hoogste niveau in de RET. Het Instituut voor RET te Haarlem is de enige plaats in Nederland die al deze drie niveaus aanbiedt.

Docenten

Windy Dryden, die een van de grootste autoriteiten is op het gebied van de RET, verzorgt de lezingen op het seminar. Hij geeft samen met Tanja van Essen en Wouter Backx de supervisie. Tanja van Essen en Wouter Backx verzorgen de cursus van 12 avonden respectievelijk in Groningen (alleen voorjaar 2012) en Haarlem (voorjaar 2012 en najaar 2012).

Aan het Instituut voor RET te Haarlem wordt niet alleen de RET op het hoogste niveau gedoceerd, maar ook worden hier de laatste ontwikkelingen op het gebied van de RET gepresenteerd. Zowel Windy Dryden als Wouter Backx zijn namelijk ook docenten aan het Albert Ellis Institute te New York.


Uitgangspunten van de RET
Rationeel-Emotieve Training (RET) is oorspronkelijk een cognitieve gedragstherapie ontwikkeld door de Amerikaanse psycholoog Albert Ellis (1913 – 2007). Uitgangspunt is dat gevoel en gedrag, dat ons in de weg zit, zoals depressieve gevoelens, angsten, woedeuitbarstingen, schuldgevoelens, uitstelgedrag of ineffectief gedrag, in sterke mate onder invloed staan van bepaalde gedachten. Als de bedoelde gevoelens en gedragingen problemen geven, zeg niet 'kloppen', kloppen die gedachten ook niet. Daar richt de RET zich op. Veranderen we die gedachten, dan veranderen de gevoelens en gedragingen ook. 

Voorbeeld: iemand met faalangst denkt dat hij/zij absoluut niet mag falen en dat hij/zij een waardeloos iemand is als dat wel gebeurt. Gevolg: verkramping in de vorm van angst en blokkeren. Zo iemand kan zichzelf nu overtuigen van de gedachte: ‘Ik mag precies zo veel falen als ik doe, hoewel ik heel graag niet faal en daar streef ik dan ook met kracht naar. Maar faal ik dan toch, dan faal ik en word ik daar nooit minder of waardeloos door, hoogstens iemand die hierin gefaald heeft,' Deze nieuwe gedachte laat nauwelijks nog ruimte voor faalangst. 

Een ander belangrijk uitgangspunt van de RET is dat mensen niet gauw verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen emotionele reacties. We zeggen bijvoorbeeld: “Die man maakt mij kwaad!” Maar die man maakt mij niet kwaad, dat doe ik zelf en wel door op een bepaalde manier te denken over wat die man doet dat mij niet aanstaat, bijv.: "Dat mag hij mij absoluut niet aandoen, anders is hij een slecht mens." Door anders, minder eisend, over de situatie te denken wordt de kwaadheid minder. Mensen aansporen meer verantwoordelijkheid te nemen voor hun eigen gedragingen, gevoelens en gedachten, is een belangrijk onderdeel van het werk van een RET-trainer/therapeut.

Welke vaardigheden leert u als u de cursus met goed gevolg doorloopt?

  • wat het verschil is tussen de RET en de overige cognitieve gedragstherapieën en welke de             overeenkomsten zijn
  • wat het verschil is met nieuwe richtingen als Acceptance en Commitment Therapy (ACT), mindfullness en oplossingsgerichte therapie (OT) en welke de overeenkomsten zijn
  • het ABC-schema van de RET op uiteenlopende psychische problemen toe te passen
  • de geïdentificeerde irrationele gedachten op meerdere manieren uit te dagen
  • een effectieve nieuwe gedachte te formuleren ter vervanging van de gevonden en uitgedaagde irrationele gedachte
  • samen met uw cliënt huiswerkopdrachten te formuleren, zodat uw cliënt daadwerkelijk aan de slag gaat om nieuwe gedragspatronen en emotionele reacties aan te leren
  • emoties van meta-emoties te onderscheiden
  • gesprekken op een directieve en confronterende wijze te voeren, maar ook op een meer     ondersteunende en luisterende wijze
  • u wordt zich meerdere van uw eigen irrationele gedachten bewust die u in de weg kunnen zitten en leert hoe die te veranderen

 De opleiding wordt gegeven door u als deelnemer te laten oefenen met uw eigen problemen in wisselende cliënt-trainer rollen. Hét leerboek van de RET, 'The Practitioner’s Guide to RET' (Engelstalig), wordt in wekelijkse gedeelten besproken.  Voorts gaat u thuis oefeningen doen o.a. het oefenen met (eigen) cliënten. Videodemonstraties van de grondlegger Albert Ellis en live demonstraties van de docenten met deelnemers zijn een vast onderdeel van de cursus. 

 De totale basiscursus bestaat uit een reeks van 12 avonden, gevolgd door een seminar van drie dagen. De cursus van 12 avonden wordt twee maal per jaar gegeven (in het voorjaar en het najaar), het seminar slechts één maal per jaar (tweede helft van juni). U kunt ook alleen het seminar volgen.

 De cursus van 12 avonden vindt dit voorjaar in Haarlem plaats op maandagavonden en start op maandag 5 maart 2012.   Docent: Wouter Backx. Parallel aan de cursus in Haarlem wordt dezelfde cursus gegeven in Westeremden, Groningen, start op woensdag 7 maart. Docent: Tanja van Essen. Een avond duurt van 19:30 – 22:30 uur. De bijeenkomsten zijn wekelijks en in overleg wordt soms een week overgeslagen i.v.m. vakantie.

 Het seminar bestaat uit drie dagen (9:30 tot 21:15 uur) waarvan één dagdeel lezing in het Engels en twee dagdelen supervisie, waarvan steeds één in het Engels. Dit vindt alleen plaats in Haarlem en wel op vrijdag 22, zaterdag 23 en zaterdag 30 juni 2012.

 Toetsing vindt plaats op het seminar. Tijdens de supervisie worden uw praktische vaardigheden beoordeeld en met een schriftelijk multiple-choice tentamen wordt uw theoretische kennis getoetst. 

 Geslaagd! Als u bent geslaagd, zijn wij ook geslaagd in het u bijbrengen van de principes en de basisvaardigheden van deze krachtige methode om gevoelens, gedragingen en gedachten die mensen in de weg kunnen zitten, te helpen veranderen. 

Ervaringen

Gemiddeld cijfer voor Basiscursus RET (Rationeel-Emotieve Training)

8,6 (Gebaseerd op 7 ervaringen, Deel uw ervaring)

 

Anne-Miek Hermsen | Algemeen: 9 | 13-01-12

Locatie: 8 Trainer: 10 Inhoud: 9 Organisatie: 9

“Deze training heb ik gevolgd bij Tanja van Essen (Groningen) i.v.m. mijn werk als trainer (doelgroep studenten). Ik had van tevoren niet vermoed dat het gedachtengoed van de RET zo stevig in elkaar zou zitten en zo goed toepasbaar zou zijn in de praktijk van alledag.
De lesstof was behapbaar en inhoudelijk erg interessant, het engelstalige boek goed leesbaar en diepgaand. Maar bovenal wil ik zeggen dat Tanja van Essen de kunst verstaat je door een leerproces te loodsen. Zij beheerst de materie erg goed, is scherp, en constructief. De leeromgeving maakt zij veilig waardoor je toch een stapje verder gaat dan je op een lesavond aanvankelijk van plan was. En m.i. is dat niet alleen de essentie van leren maar ook een van de essenties van de RET-theorie (risico oefeningen!). Ik heb veel handvatten gekregen om het denken van 'mijn' doelgroep op een positieve manier te beïnvloeden. ”

Pien | Algemeen: 9 | 06-01-12

Locatie: 7 Trainer: NVT Inhoud: 10 Organisatie: 10

“Ret in Groningen bij Tanja van Essen. Ervaren, praktische en toegankelijke trainer. Ze laat mensen de techniek op de juiste theorie toepassen en op hen persoonlijke passende wijze uitvoeren. Resultaat; direct toepasbaar in eigen praktijk! Kortom erg tevreden.”

Wim Heeres | Algemeen: 9 | 06-09-10

Locatie: 8 Trainer: 9 Inhoud: 9 Organisatie: 8

“De RET wordt stap voor stap behandeld. Er wordt veel nadruk gelegd op praktijkoefeningen. Aan het einde van de cursus vinden veel deelnemers dat er te weinig is geoefend. Maar dat ligt geheel aan jezelf. Neem het initiatief en oefen! Je trainingsgesprekken met een client neem je op audio of video op. Dat wordt klassikaal besproken en is zeer leerzaam. Learning by doing!
De docent, Wouter, is erg ervaren en heeft er zichtbaar plezier in om je wat bij te brengen.
De RET spreekt mij aan omdat de trainer en cliënt gelijkwaardig zijn aan elkaar. Die gelijkwaardigheid is tegelijkertijd de basis van de RET (dat ik fouten maak wil nog niet zeggen dat ik fout ben). Ik heb er veel van opgestoken en het was voor mij een eyeopener door te merken dat het werkt. Het is niet alleen theorie maar ook de praktijk wordt getoetst. De oefeningen die je doet zijn leerzaam omdat je doorkrijgt dat RET werkt.
Het Engelse boek is in het begin lastig te doorgronden. Maar toen ik de systematiek eenmaal doorhad was het boek zeer leesbaar.
Ik werk niet in de zorg maar ben beleidsambtenaar bij een gemeente. Het maken van beleid is een proces dat vergelijkbaar is met RET. Wat is de situatie of het veronderstelde probleem en op welke wijze kijk je daar tegenaan. RET heeft me behoorlijk wat nieuwe inzichten gegeven over de wijze waarop beleidsprocessen kunnen worden verbeterd.
De supervisie van Wouter is prettig en zeer leerzaam.
Eettip: tegenover de leslocatie in Haarlem is een geweldige Toko!
Kortom, ik kan de cursus aanbevelen.”

Marjolein Mabelis | Algemeen: 10 | 31-08-10

Locatie: 9 Trainer: 10 Inhoud: 10 Organisatie: 9

“De training is niet alleen in professionele zin erg leerzaam, maar zet je ook in je eigen dagelijkse praktijk aan het denken en vooral ook aan het handelen. Het geheel is zo georganiseerd dat je wel moet oefenen, en dat blijkt hard nodig, want de misvatting dat je RET met het leren van een simpel ABC-schemaatje, een truukje, onder de knie hebt wordt snel en diepgaand onderuit gehaald; de lesstof spreekt daarin voor zich. Wat mij trof was de stevige, overtuigende (treffende) filosofische onderbouwing van de RET én de effectiviteit van de methode, vooral als die wordt toegepast in de zuivere vorm (geen water bij de wijn). Het (voor)oodeel dat de RET te confornterend is voor cliënten wordt gaandeweg op z\\\'n zachtst gezegd genuanceerd. Mij is gaandeweg gebleken dat RET zeer breed toepasbaar is en, mits goed toegepast door therapeut en cliënt, blijvende resultaten oplevert. De trainer was uitermate kundig en enthousiast; hij had duidelijk erg veel plezier in het geven van de training. Hij was erg geduldig en invoelend, en bereid e.e.a. net zo lang en vaak uit te leggen totdat het voor iedereen helder was. Hij wist snel het vertrouwen van de groep deelnemers te winnen en vooral ook op een vanzelfsprekende wijze een \\\'klimaat\\\' van vertrouwen onderling te stimuleren, hetgeen erg positief werkte bij het oefenen. Zijn superviserende interventies gedurende het oefenen waren ook erg helder en leerzaam. De accommodatie was informeel (hetgeen ook meewerkte bij het creëren van een plezierig oefenklimaat) goed verzorgd (inclusief koffie, thee, koekjes en bij de seminars zelfs allerlei soorten schoongemaakt fruit en chocola) uitstekend bereikbaar (echt vlakbij het station en een parkeergarage naast het gebouw), goed toegerust en prettig van temperatuur en frisse lucht. Het lesmateriaal was goed verzogd. Het bestond uit een Engelstalig boek en een trainingsmap met veel erg handige en nuttige \\\'tools\\\', die ook bij het oefenen erg nuttig waren en inensief gebruikt werden. Het materiaal werk ook goed bij de trainingsbijeenkomsten betrokken en zo doorgesproken dat er bij niemand vragen hoefden te blijven hangen. Dat hielp ook bij de motivatie om voor iedere bijeenkomst het opgegeven aantal pagina\\\'s te lezen. Ik ben altijd met erg veel plezier en motivatie naar de bijeenkomsten gekomen.”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 8 | 25-08-10

Locatie: 7 Trainer: 9 Inhoud: 8 Organisatie: 8

“De locatie is prima, lunch moet zelf worden verzorgd, de verzorging van de ruimte kan beter.
Inhoudelijk zou er iets meer structuur in de opzet van de training kunnen zitten.
De deskundigheid van de trainer is uitstekend. Hij is op het gebied van RET uiterst deskundig.”

Joep Heinemans | Algemeen: 9 | 24-08-10

Locatie: 9 Trainer: 10 Inhoud: 9 Organisatie: 7

“Een degelijke introductie met veel mogelijkheden om de RET zelf toe te passen. Door deze methode niet alleen op anderen maar ook op jezelf toe te passen, maak je tijdens de training ook kennis met je eigen manieren om problemen al dan niet effectief aan te pakken.”

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 7 | 23-08-10

Locatie: 5 Trainer: 8 Inhoud: 8 Organisatie: 7

“Een opbouwende cursus met engelstalig theorieboek. Veel aandacht voor oefenen van theorie. Resultaat afhankelijk van eigen inbreng. Afsluitend 2 daags (deels engels seminair) met toptherapeut. ”

Ervaring delen

Deel uw ervaring

Deel uw ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank voor uw moeite doneren wij €1,- aan Stichting Edukans.

Ik heb deze training afgerond in:

Zeer slecht Uitmuntend

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • N.V.T.
Algemeen

Wat is uw algemene indruk van de training?

Locatie:

De lesruimte, bereikbaarheid, lunch en andere voorzieningen.

Trainers:

Hoe vond u de kennis en het gedrag van de trainers?

Inhoud:

De diepte, breedte en het niveau van de lesstof.

Organisatie:

Het lesmateriaal, de inschrijfprocedure en andere praktische zaken.

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Instituut voor RET. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 23.833 trainingen en opleidingen in GGZ (Geestelijke Gezondheidszorg)

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help