Voorheen Eduhub

IPMA C: Begeleiding bij certificering

Niveau:
Kosten:
4
http://www.ises.nl/PLCB
Gratis brochure aanvragen

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Volg de laatste ontwikkelingen! Schrijf u in voor de digitale nieuwsbrief en/of het klantenmagazine. Surf naar www.ises.nl om u aan te melden.  

8,1 van 4 ervaringen

9 Anoniem (bekend bij Springest)
“In-company begeleiding heeft me heel goed voorbereid op de certificering. Ik ben geslaagd bij de eerste poging. Feedback van de trainer, op het projec”

 
Tijdstip:
Overdag
Looptijd:
Variabel
Afronding:
IPMA Certificate Level C International Project Managers Association
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
N.V.T. / Onbekend
Prijsinformatie:
 
U betaalt € 30,00 aan arrangementskosten voor dit begeleidingstraject.

Wilt u uw ervaring als projectmanager met een erkend certificaat bekronen? Dan is 'IPMA C: begeleiding bij certificering' voor u de juiste training.

De 'Certified Project Manager' - IPMA Level C
Voor het behalen van een IPMA C certificaat moet u een theorietoets maken, en vervolgens een rapport schrijven over een project dat u zelf heeft geleid. Ten slotte wordt u door twee assessoren van Cito geïnterviewd. IPMA Begeleiding Level C helpt u bij het schrijven van het rapport en de voorbereiding op het interview.

Tevens kunt u door de begeleiding vanuit uw eigen ervaring versneld leren, waardoor u beter in staat bent om complexe projecten met vaak omvangrijke veranderingsproce…

Lees de complete beschrijving

Beschrijving

Volg de laatste ontwikkelingen! Schrijf u in voor de digitale nieuwsbrief en/of het klantenmagazine. Surf naar www.ises.nl om u aan te melden.  

Wilt u uw ervaring als projectmanager met een erkend certificaat bekronen? Dan is 'IPMA C: begeleiding bij certificering' voor u de juiste training.

De 'Certified Project Manager' - IPMA Level C
Voor het behalen van een IPMA C certificaat moet u een theorietoets maken, en vervolgens een rapport schrijven over een project dat u zelf heeft geleid. Ten slotte wordt u door twee assessoren van Cito geïnterviewd. IPMA Begeleiding Level C helpt u bij het schrijven van het rapport en de voorbereiding op het interview.

Tevens kunt u door de begeleiding vanuit uw eigen ervaring versneld leren, waardoor u beter in staat bent om complexe projecten met vaak omvangrijke veranderingsprocessen (organisatorisch, technisch, sociaal en economisch) te leiden.

Doelgroep

Ervaren projectmanagers en projectleiders, met eindverantwoordelijkheid voor het zelfstandig leiden van projecten.

Doelstelling

U bent in staat aan te tonen dat u over de voor certificering vereiste competenties beschikt[1]. Samengevat komt dat erop neer dat u kunt aantonen dat u:

  • projecten kunt inrichten en organiseren en dat u resultaatgericht stuurt;
  • inzicht heeft in en sturing kunt geven aan relaties en (machts)verhoudingen rondom projecten;
  • kunt reflecteren op uw sociale vaardigheden (in projecten) en dat u op basis daarvan uw repertoire uitbreidt.

[1] De vereiste competenties vindt u in het rapport template voor een C-rapport, te downloaden van www.ipma.nl.

Traject fasering

Het (apart in te kopen) pre-assessment bestaat uit een gesprek van 1,5 tot 2 uur met een begeleider; een en ander op basis van de formulieren die u ook aan het Cito moet opleveren. Tijdens het gesprek wordt ingegaan op uw projectmanagementervaring. In het bijzonder het beoogde referentieproject (het project waarover u een rapport gaat schrijven) wordt nader onderzocht. Mocht het C-niveau niet haalbaar blijken, dan onderzoekt de begeleider met u de mogelijkheden voor uw verdere ontwikkeling als projectmanager.

Voor een pre-assessment vult u in:

  • Het curriculum vitae met projectenlijst
  • Het werkervaringsformulier

Beide formulieren kunt u downloaden van www.ipma.nl, doorklikken op 'aanmelden', en dan kijken bij de formulieren voor C- en B-certificering. Wacht met aanmelden bij het Cito tot na het pre-assessment!

Het traject bestaat uit de volgende bijeenkomsten:

1. Kick off

U maakt kennis met de overige deelnemers. U werk gedurende het traject nauw samen met één of twee andere projectmanagers, die ook starten met hun C-certificering. Tijdens deze kick off komt ook de gezamenlijke planning voor het traject tot stand. De kick off duurt maximaal 3 uur.

Na de kick off schrijft u uw rapport. U laat uw rapport reviewen door twee medekandidaten en zelf reviewt u de rapporten van die twee medekandidaten. Vervolgens past u uw rapport aan op basis van de reviewbevindingen. Deze tweede versie stuurt u ter beoordeling naar de begeleider vanuit ISES.

2. Feedbacksessie projectrapport

Een sessie van 3 tot 4 uur, afhankelijk van de grootte van de subgroep. U krijgt van de begeleider feedback op uw projectrapport. Na de feedbacksessie past u uw rapport aan. U levert het op aan Cito, met een kopie aan de ISES-begeleider.

3. Interviewsimulatie

De laatste bijeenkomst is een interviewsimulatie, 1 tot 2 weken voordat u het interview met de Cito-assessoren heeft. De interviewsimulatie bereidt u voor door uw rapport grondig te lezen. U neemt het rapport, eventueel relevante projectdocumenten en de Cito-rapportage van de 360-graden-feedback mee naar de interviewsimulatie.

U oefent met de begeleider en krijgt tips en feedback voor uw optreden tijdens het interview. Na de interviewsimulatie ontvangt u een bloemlezing, samengesteld uit ervaringen die andere kandidaten hebben opgedaan tijdens hun interview.

Opbouw en duur

Het begeleidingstraject bestaat uit 3 gemeenschappelijke sessies van ongeveer 1 dagdeel. Deze worden in overleg met de deelnemers gepland. De doorlooptijd wordt in onderling overleg met de begeleider vastgesteld. Tweemaal per jaar is er een open start. Tussentijdse start is altijd mogelijk. U kunt zich ook als subgroep aanmelden, bijvoorbeeld met twee collega-projectmanagers.

Ervaringen

Gemiddeld cijfer voor IPMA C: Begeleiding bij certificering

8,1 (Gebaseerd op 4 ervaringen, Deel uw ervaring)

 

Anoniem (bekend bij Springest) | Algemeen: 9 | 12-04-11

Locatie: 10 Trainer: 9 Inhoud: 9 Organisatie: 9

“In-company begeleiding heeft me heel goed voorbereid op de certificering. Ik ben geslaagd bij de eerste poging. Feedback van de trainer, op het project rapport en bij de simulatie van de interview, was zeer waardevol en to-the-point. Ik kreeg goed uitleg over wat moet ik doen om de examen goed voor te bereiden. ”

Herbert | Algemeen: 8 | 27-03-11

Locatie: 7 Trainer: 7 Inhoud: 8 Organisatie: 7

“Ik was zeer tevrden over de begeleiding van de trainers bij het certificeren voor mijn IPMA-C traject.”

Ben Dunnink | Algemeen: 8 | 26-03-11

Locatie: 8 Trainer: 8 Inhoud: 9 Organisatie: 8

“Mbt de aanpak voor het opstellen van een projectrapport zat ik voor het maken van een 1e concept erg te worstelen. Na bespreking van mijn 1e concept door de trainers en met de medecursisten heb ik toch heel veel verbeteringen meegekregen. Bijv. de ik-vorm, wat, hoe en het noemen van voorbeelden. Dit heeft me heel erg geholpen om een stevig rapport bij CITO aan te kunnen bieden. Ook de voorbereiding op het assessment (pre-assessment) geeft je toch een idee welke vragen je kunt verwachten bij het "echie". Al met al heeft deze training me erg geholpen om goed voorbereid op assessment IPMA Level C te verschijnen. Ik ben met deze hulp dan ook geslaagd. ”

Johan Bakkers | Algemeen: 8 | 25-03-11

Locatie: 7 Trainer: 8 Inhoud: 8 Organisatie: 7

“Inhouse training, eigen locatie dus niet bijzonder voor ons. Door rapportreviews kwaliteit sterk omhoog. Door interviewtrainingen goed voorbereid naar assessment.”

Ervaring delen

Deel uw ervaring

Deel uw ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank voor uw moeite doneren wij €1,- aan Stichting Edukans.

Ik heb deze training afgerond in:

Zeer slecht Uitmuntend

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • N.V.T.
Algemeen

Wat is uw algemene indruk van de training?

Locatie:

De lesruimte, bereikbaarheid, lunch en andere voorzieningen.

Trainers:

Hoe vond u de kennis en het gedrag van de trainers?

Inhoud:

De diepte, breedte en het niveau van de lesstof.

Organisatie:

Het lesmateriaal, de inschrijfprocedure en andere praktische zaken.

Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend meer informatie:

Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij ISES. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 23.712 trainingen en opleidingen in Project management

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help