Voorheen Eduhub

Behandeling van hechtingsproblematiek in de praktijk

Niveau:
Kosten:
Totale lesduur:
16
http://www.rinogroep.nl/A1354
Meer informatie

Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:

Overzicht

Ervaring met deze cursus?

Heeft u de cursus Behandeling van hechtingsproblematiek in de praktijk bij RINO Groep gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Overdag
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
Utrecht

Beschrijving

Het onderkennen van de aard en ernst van hechtingsproblematiek bij kinderen en gezinnen is een voorwaarde om tot een goede indicatiestelling voor een specifieke behandeling te komen. In de cursus Hechting in diagnostiek en behandeling van kinderen en jeugdigen is daar uitgebreid aandacht aan besteed. In deze vervolgcursus komen verschillende behandelingsvormen van hechtingsproblematiek aan de orde, die passen bij de specifieke problematiek van het kind en zijn/haar gezins- of woonsituatie.

Doel
Kennis maken en oefenen met verschillende behandelingsvormen van hechtingsproblematiek, die aan sluiten bij uw eigen functie en doelgroep in het werk.

Doelgroep
Behandelaars en therapeuten in de kinder- en jeugdzorg die eerder de cursus 'Hechting: de noodzakelijke blik' hebben gevolgd.

Inhoud
Vooraf staan we kort stil bij de indicatiestelling en formuleren we doelen die gericht zijn op het stimuleren van een veilige hechting of herstructureren van een verstoord hechtingsproces. Aan de hand van videofragmenten van behandelingen wordt geoefend met verschillende methodieken. Bij alle methodieken geldt, dat er zowel een appèl wordt gedaan op de gezonde kanten van het kind en/of het systeem, alsook voldoende gefocust wordt op de risicofactoren bij de casus. Daarnaast is er gelegenheid een eigen casus in te brengen en hiermee te oefenen in rollenspelen.

Er komen methodieken aan de orde, die zowel individueel als in de interactie toegepast kunnen worden zoals: ouder-kind-behandeling, werken met non-verbale technieken, bewegen op muziek, werken met symbolen, spelvormen, tekenen, bewegingsspel, videofeedback of  'babywatching' en 'watch, wait, wonder'.

Deze methodieken zijn gebaseerd op verschillende theorieën: hechtingstheorie (Bowlby e.a.), ontwikkelingspsychologie (Stern), neurobiologie (Hüther en B. Perry), symbooldrama (Leuner), client-centered psychotherapie (Rogers, Tudor), hechtingstheorie (Brisch), mentaliseren (Fonagy).

Afhankelijk van de problematiek staan soms de huidige opvoeders centraal in de behandeling en soms is de behandeling meer gericht op het kind of de jeugdige. In elk werkveld zullen er andere mogelijkheden of beperkingen zijn. De aanpak is gericht op het vergroten van de kwaliteiten van de cliënten en het zoveel mogelijk helpen herstellen van de schade die geleden wordt.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 26.830 trainingen en opleidingen in GGZ (Geestelijke Gezondheidszorg)

(Advertentie)

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help