- Niveau:
- HBO
- Locatie:
- Open inschrijving (ook als In-company)
- Kosten:
- € 3.975,- Prijsinformatie
- Totale lesduur:
- 6 dagen
- Max. deelnemers:
- 30
Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:
Heeft u de training Leergang Europe in action bij ROI Opleidingen gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!
Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring
Het boeken van onderhandelingsresultaat in de EU valt of staat bij het goed kunnen doorgronden van de dynamiek in de Europese arena. In deze Engelstalige leergang werkt u als senior en leidinggevende aan een concreet dossier uit de praktijk (EU-richtlijn), waarbij u strategisch en resultaatgericht leert te handelen richting Brussel, andere EU hoofdsteden en in het binnenland.
Resultaat
Na afloop van deze leergang heeft u:
Doelgroep
Projectleiders, project- en programmamanagers, senior en coördinerend beleidsmedewerkers
en middenmanagers die inzicht en hands-on ervaring willen krijgen met beïnvloedings- en besluitvormingprocessen in de EU om effectief, sensitief en sturend te kunnen optreden.
Inhoud
Het doorlopen van het gehele Europese besluitvormingsproces staat centraal: van agendasetting tot en met de onderhandelings- en besluitvormingsprocessen die leiden tot een richtlijn of een verordening. Daarbij wordt gekeken naar de beïnvloeding van de agenda en coalitievorming: hoe doe je dat, waar, wanneer en met wie? En: hoe manage je dit hele proces? Een ander aandachtsgebied is het krachtenveld tussen de Europese instellingen onderling en met en tussen de lidstaten. U verwerft inzicht in de wijze waarop u gebruik kunt maken van bestaande procedures en hoe u
kunt opereren in een Raadswerkgroep. U leert hoe u spanningen tussen nationaal beleid en EU-beleid kunt hanteren. Bovendien leert u de nationale beleidsruimte voor implementatie te verkennen.
Werkwijze
U doorloopt, in de vorm van simulaties en games, het formele en informele besluitvormingsproces,
waarbij u als deelnemer een lidstaat vertegenwoordigt. U maakt gebruik van een elektronische leeromgeving met kennisbank, communicatieplatform en volgt plenaire bijeenkomsten. Senior EU-experts uit binnen- en buitenland treden op als coach en daarnaast heeft u een vaste e-coach.
Competenties
Initiatief nemen, netwerken, omgevingsbewust handelen, onderhandelen en snel schakelen.
Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.
Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.
Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij ROI Opleidingen. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.
Vergelijk 26.830 trainingen en opleidingen in Internationaal recht
ROI Opleidingen
€ 3.975,- | 6 dagen
Geoplan cursussen en c…
€ 1.445,- | 2 dagen |
Bestuursacademie Nederland
5 dagen
Bestuursacademie Nederland
€ 2.900,- | 8 dagen
Arboplan
€ 1.295,- | 2 dagen
Geoplan cursussen en c…
€ 1.445,- | 2 dagen
Arboplan
€ 1.695,- | 4 dagen |
TiasNimbas
€ 3.000,- | 3 dagen
Arboplan
€ 1.695,- | 2 dagen |
Bestuursacademie Nederland
€ 5.725,-
Geoplan cursussen en c…
€ 745,- | 1 dag
Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven