- Niveau:
- MBO
- Kosten:
- € 2.345,- Prijsinformatie
- Max. deelnemers:
- 10
- Meer informatie:
- http://www.sn.nl/bml
Tip: Ontvang gratis en vrijblijvend meer informatie over programma, startdatum, locatie, prijzen en inschrijving:
Caspar Brugmans
“begeleiding, uitleg en tempo perfect toegespitst op de groep, lesmateriaal mag uitgebreider, de z.g.n. voorgeschreven literatuur en hulpmiddelen zaten”
Eerst was u goed in uw eigen vak, maar het vak van leidinggeven vraagt om iets anders. Uw medewerkers laten samenwerken, gemotiveerd houden, moeilijke gesprekken voeren, taken delegeren en medewerkers aanspreken. Dat vraagt om inzicht in uzelf. Wat betekent deze overgang voor u en wat kunt u nog verder ontwikkelen? In deze training leert u hoe u als startend leidinggevende het beste omgaat met uw nieuwe verantwoordelijkheden.
U geeft voor het eerst leiding en heeft minimaal drie maanden leidinggevende ervaring, zodat u uw eerste ervaringen heeft in het leidinggeven. U bent op zoek naar basiskennis en vaardigheden op het gebied van leidinggeven. U wilt weten wat deze nieuw…
Eerst was u goed in uw eigen vak, maar het vak van leidinggeven vraagt om iets anders. Uw medewerkers laten samenwerken, gemotiveerd houden, moeilijke gesprekken voeren, taken delegeren en medewerkers aanspreken. Dat vraagt om inzicht in uzelf. Wat betekent deze overgang voor u en wat kunt u nog verder ontwikkelen? In deze training leert u hoe u als startend leidinggevende het beste omgaat met uw nieuwe verantwoordelijkheden.
U geeft voor het eerst leiding en heeft minimaal drie maanden leidinggevende ervaring, zodat u uw eerste ervaringen heeft in het leidinggeven. U bent op zoek naar basiskennis en vaardigheden op het gebied van leidinggeven. U wilt weten wat deze nieuwe positie voor u betekent. En wat u moet aan- en afleren. Ook wilt u constructief kunnen omgaan met uw eerste overwinningen en teleurstellingen. U heeft een mbo/hbo werk- en denkniveau.
De leergang 'Professioneel leiderschap' sluit uitstekend aan op deze training.
Na deze training:
De training bestaat uit twee trainingsblokken. U besteedt vooral veel aandacht aan wat het voor u betekent om leidinggevende te zijn. We gebruiken literatuur om uw ideeën over leidinggeven en leiderschap te verrijken en te verstevigen. U leert hoe u moet omgaan met het krachtenspel tussen uw leidinggevende en uw medewerkers. U wisselt ervaringen uit met andere deelnemers en reflecteert u over uw huidige praktijk. Daarnaast gaat u oefenen met belangrijke vaardigheden in het leidinggeven.
In de training komen onder andere de volgende onderdelen aan bod:
Blok 1: basisbegrippen
U verstrekt uw communicatieve vaardigheden:
Blok 2: leidinggeven en invloed
We bespreken het thema 'beïnvloeden en beïnvloed worden':
Huiswerkopdrachten
Voor elke bijeenkomst krijgen de deelnemers een huiswerkopdracht. Deze opdracht is altijd gericht op de eigen praktijk situatie en ontwikkelt zelfanalyse, situatieanalyse en de persoonlijke visie op leiderschap. De voorbereidingstijd hiervoor bedraagt ongeveer 10 uur.
Coachingsgesprekken
Gedurende het trainingstraject heeft u regelmatig gesprekken met een coach uit uw eigen organisatie. U bespreekt met hem of haar uw leerproces. Het doel van deze gesprekken is om een klankbordrelatie op te bouwen. Zodat u zich ook na het trainingstraject als leidinggevende verder kunt ontwikkelen. De duur van de coachingsgesprekken tijdens het trainingstraject bedraagt tenminste drie maal 1 uur.
Coaching on the job
De praktijk van alle dag kan weerbarstig zijn in relatie met uw leertraject. Om u daarin te ondersteunen bieden we additioneel coaching on the job aan. Wij kijken met u mee en reflecteren samen in en op uw dagelijkse praktijk. Uw trainer kan u meer vertellen over deze aanbieding.
De totale doorlooptijd van de training bedraagt 3 maanden. De training bestaat uit een doelstellend gesprek en 2 blokken van 2 dagen.
Doelstellend gesprekVoorafgaand aan dit gesprek bereidt u zich voor door een (competentie)scan en een vragenlijst in te vullen. De vragenlijst en scan helpen u om na te denken over wat uw leerdoelen zijn. In een persoonlijk gesprek met uw trainer bespreekt u uw achtergrond, beweegredenen om deel te nemen en de wederzijdse verwachtingen. De trainer checkt of u gezien uw leerdoelen de juiste training heeft gekozen. In veel gevallen krijgt u trainingsmaterialen en ook een voorbereidende opdracht.
Het gesprek duurt maximaal een uur en vindt plaats op ons kantoor in Zaltbommel.
Gemiddeld cijfer voor Beginnen met leidinggeven
Springest stuurt uw aanvraag direct naar de juiste persoon bij Schouten & Nelissen. U ontvangt dan via e-mail of post meer informatie over de cursus. We gaan uiteraard vertrouwelijk om met uw gegevens.
Vergelijk 23.750 trainingen en opleidingen in Leiderschap
Schouten & Nelissen
€ 2.345,- |
Boertiengroep
€ 1.545,- | 3 dagen |
Boertiengroep
€ 2.150,- | 4 dagen |
Boertiengroep
€ 1.745,- | 3 dagen
IMK Opleidingen BV
€ 795,- | 2 dagen |
Horizon Training & Ont…
€ 2.595,- | 5 dagen |
Vergouwen Overduin
€ 1.725,- | 3 dagen |
GITP Organisatieontwik…
€ 2.449,- | 5 dagen
IMK Opleidingen BV
€ 795,- | 2 dagen |
IMK Opleidingen BV
€ 995,- | 3 dagen |
Xzellent - Advies Trai…
€ 795,- | 2 dagen |
Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven