Voorheen Eduhub

Leergang jouw gevoel voor realiteit

Niveau:
Kosten:
Totale lesduur:
12
Bekijk alternatieven

Informatie aanvragen is helaas niet mogelijk voor deze training
U kunt een In-company offerte aanvraag doen, of alternatieven bekijken:

Overzicht

Ervaring met deze training?

Heeft u de training Leergang jouw gevoel voor realiteit bij Sezen Academy gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Overdag
Looptijd:
7 maanden rekeninghoudend met vakantieperioden
Afronding:
voorjaar 2011
Soort locatie:
Open inschrijving
Regio('s):
N.V.T. / Onbekend

Beschrijving

In de kolkende zee van gebeurteneissen, theorieen, opinies en laatste technologische ontwikkelingen raak je al gauw het overzicht kwijt. Bij ons krijg je dat overzicht terug omdat je gaat herkennen wat voor jou en anderen betekenis heeft en hoe dat uitwerkt in gedrag. Je gaat theorieën met elkaar verbinden, opinies plaatsen. Je begrijpt waarom de laatst ingevoerde nieuwebusiness-techniek jou en je organisatie vastzet. Je krijgt een zwaard aangereikt om knopen door te hakken.

Jouw gevoel voor realiteit komt tot uitdrukking in je werk, in je manier van leiding geven en in de omgang met anderen. Je bent veel effectiever. Het geeft rust en kwaliteit van leven.

Wat?

In jouw beleving ga je er vaak als vanzelfsprekend van uit dat jouw manier van kijken en wat voor jou betekenis heeft ook voor anderen geldt. Je ervaart echter dagelijks verschillen en spanningen. Iedereen heeft een eigen oriëntatiemix, in belangrijke mate bepaald door de cultuur en omgeving waarin je leeft. Ieders mix is een combinatie van vier verschillende oriëntaties: de open, rationele, sociale en zelfreferentiële.

In de cultuur waarin je opgroeit wordt een combinatie dominant, die uitwerkt als vooringenomenheid.Dit geeft comfort maar zet ook vast. Als omstandigheden veranderen en uitnodigen tot anders doen,heb je er last van.

In deze leergang word je in omstandigheden gebracht waarin je elke oriëntatie kunt ervaren en de ermee verbonden vormen van organiseren leert herkennen. Door ervaringsleren merk je wat je aangenaam vindt en wat je goed ligt. In welke omgeving met welke mix voel jij je thuis en kom je tot je recht?

In praktijkdagen wordt jouw eigen (werk)omgeving als casus behandeld: wat is daar de dominante vorm vanorganiseren, op welke oriëntatiemix is deze gebaseerd? Welke theorieën spelen impliciet en expliciet een rol enwat is er de waarde van? Herken je veranderingen en tot welke oriëntatiemix ze uitnodigen? Je gaat vanuit de toekomst het heden inrichten en organiseren.

Na afloop

Weet je wat voor jou belangrijk is, hoe je daarnaar handelt en hoe je een omgeving zo kiest of inricht dat wat jij belangrijk vindt uitkomst wordt. Je valt niet – inelk geval minder snel – terug in oude gewoonten.

Herken je hoe mensen in de wereld staan, hoe dat totuitdrukking komt in wat ze zeggen en doen en hoe ze organiseren.

De kwaliteit en effectiviteit van leiding geven gaat met sprongen omhoog.

Heb je inzicht in trends en veranderingen. Je kunt opinies en theorieën plaatsen en met elkaar verbindenof tegen elkaar wegstrepen.

Je hebt inzicht in de inrichting van organisaties en hoe die in hoog tempo verouderen. Je ziet wegen naar vernieuwing.

Ga je vanuit overzicht te werk. Je beleeft dit programma als persoonlijke groei. Het geeft concrete resultaten in je privéleven, werk en werkomgeving. Het verhoogt jouw kwaliteit van leven.

Voor wie?

Voor iedereen die authentiek en autonoom in de wereld wil staan en dat wil vasthouden in alle omstandigheden, zowel in leven als werken. En die vanuit overzicht te werk wil gaan.

Praktische informatie

Bij de intake worden leerdoelen opgesteld en wordt besproken hoe deze in het programma wordengeëvalueerd, bijgesteld en bereikt. Optioneel is een persoonlijk, uitgebreider begeleidingsarrangement samen te stellen.

Programma-overzicht

Het programma heeft een kern van 4 blokken. In elk van die blokken komt een oriëntatie aan de orde. De omgeving en de docenten zorgen voor omstandigheden waarin de betreffende oriëntatie wordt ervaren en herkend.Na elk blok wordt een dag genomen om te evalueren. We gaan na hoe mensen in de behandelde oriëntatie de problemen om hen heen beschrijven en ervaren. En we introduceren de oriëntatie die in het volgende blok aan de orde komt.

Aan deze blokken gaat een 24-uurs sessie vooraf waarin we met elkaar kennismaken en oriëntaties introduceren.Na de 4 blokken worden in 5 praktijkdagen aan de hand van de volgende thema's de cases van de deelnemers behandeld.:Besturen, directie voeren en managen, visieontwikkeling, aanpak van veranderingsprocessen, interventiekundige oefeningen

 De laatste dag vindt in de avond  het slotdiner plaats.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 26.830 trainingen en opleidingen in Zelfkennis & zelfsturing

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help