Voorheen Eduhub

Natuurlijke Assertiviteit: Tactisch en Zelfbewust

Locatie:
In-company / Maatwerk
Kosten:
Totale lesduur:
12
Bekijk alternatieven

Informatie aanvragen is helaas niet mogelijk voor deze training
U kunt een In-company offerte aanvraag doen, of alternatieven bekijken:

Overzicht

Ervaring met deze training?

Heeft u de training Natuurlijke Assertiviteit: Tactisch en Zelfbewust bij Vendl Training & Provocatieve Coaching gevolgd? Help anderen door uw ervaring te delen op Springest!

Springest doneert €1,- aan Stichting Edukans als dank voor jouw ervaring

 
Tijdstip:
Overdag
Looptijd:
12 dagdelen in 6 dagen, verdeeld over ongeveer 2 maanden
Soort locatie:
In-company / Maatwerk
Regio('s):
N.V.T. / Onbekend

Beschrijving

Van Twee kanten bekeken!

Deze training is bedoeld voor iedereen die wil leren assertief, maar met respect op te treden. Zowel op je werk als privé. Dit doen we door je te leren kijken naar jezelf, je eigen gedrag en naar dat van anderen.
Het unieke van deze training is dat zowel mensen die het lastig vinden assertief te zijn en hun mening niet snel uiten, als mensen die kort door de bocht zijn en dominant overkomen samen in een groep zitten.

Wij hebben gemerkt dat de twee uiterste polen van assertief gedrag (sub-assertief en dominant) heel veel van elkaar kunnen leren. In de groep leer je namelijk direct hoe elkaars gedrag op je overkomt en leer je er mee omgaan. Je bootst als het ware de natuurlijke situatie op het werk na.

Onze werkwijzeWij denken oprecht dat het aanleren van tips en trucs je maar oppervlakkig raakt. De sleutel ligt niet in de juiste lichaamshouding, de goede ademhaling of de stevige handdruk. Dit zijn instrumenten die je kunnen helpen als ze bij je passen. De sleutel ligt veel meer in handelen vanuit wie je bent. Dat is hoe wij trainen en waar onze kracht ligt.
Het bijkomede voordeel in de trianing is dat er tijd is voor individuele coachingsmomenten, zo waarborgen we de persoonlijke leerdoelen en behoeften.

Doel

In deze training leer je met behulp van ervaringsgerichten oefenen om je assertief te gedragen maar ook om de behoeften van anderen in ogenschouw te nemen. Je traint je in vaardigheden om belemmerende patronen te hanteren, waardoor ze niet langer hinderlijk zijn. Je ontdekt je kwaliteiten en leert ze als uitgangspunt te nemen. Het wordt duidelijk wat je werkelijk wilt en kunt. Je behaalt beter resultaat in je werk omdat je zelfbewuster optreedt en handelt vanuit een bewuste keuze.

Onderdelen

    • Non-verbale houding / assertieve houding: wat maakt iemand nu assertief?
    • Denkwijzen: onderzoeken en vervangen van niet-effectieve overtuigingen en denkwijzen.
    • Verbeeldingstechnieken: in welke situaties ben je wel assertief en hoe kun je dit gebruiken voor de situaties waar je dit niet bent/durft?
    • Provocatieve methode: Stel je voor het blijft zo als het nu is, is dat erg? Wat ben je bereid te doen om een verandering teweeg te brengen?
    • Kritiek: Wat maakt het zo lastig om kritiek te geven en te krijgen?
    • Ontspanningsmethoden
    • Improvisatietechnieken: wat gebeurt er met jou als je fouten maakt, hoe reageer je daarop?
    • De levende groep (TGI Ruth Cohn): Hoe profileer ik mezelf in een ongestructureerde setting? Welke rollen ben ik geneigd op me te nemen? 
    • Dagdeel anders: vanuit een andere invulling van het dagdeel nemen we je mee om te kijken naar vraagstukken rondom assertiviteit. Denk hierbij aan familieopstellingen, boogschieten, Aikido etc.

    Persoonlijk intake gesprekAl onze trainingen beginnen met een persoonlijk doelstellend gesprek. Dit is de start van de training en een voorwaarde voor deelname. Deelnemer en trainer bespreken samen de leerdoelen en stemmen het leertraject daarop af. Ook krijgt u een voorbereidende opdracht mee. Het persoonlijk doelstellend gesprek duurt ongeveer een uur en vindt plaats in het midden van het land.

Ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen. Deel je ervaring en help zo anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Ervaring delen

Deel je ervaring

Je helpt hiermee anderen kiezen. Als dank doneert Springest €1,- aan Stichting Edukans.

Zelf deelgenomen?

E-mail Gebruik een andere validatiemethode Slechts ter voorkoming van misbruik. We delen niks namens jou op je netwerk en delen gegevens nooit met derden.
(optioneel)
(optioneel)

Meer trainingen in dit onderwerp:

Vergelijk 26.830 trainingen en opleidingen in Assertiviteit

Nieuwsbrief ontvangen?

Abonneer u op onze nieuwsbrief en ontvang maandelijks een update over persoonlijke ontwikkeling en carrièretips. Lees alle nieuwsbrieven

Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
Help