Hoe kan ik projecten op een goede manier managen?
Gesteld door AnoniemPunten die ik graag zou willen leren zijn: Project inhoudelijk: Fasering/ stappenplan en planning. Hoe houd je voor jezelf overzicht en houvast. t.a.v management: communicatie (onderling met teamleden), leiderschapskwaliteiten delegeren, samenwerken, motiveren, omgaan met weerstand.
Mijn huidige functie is combinatiefunctionaris volwassenen en ouderen binnen de overheid t.a.v. sport. Mij is gevraagd leiding te gaan geven (en het projectplan heb ik ook al geschreven) aan een project binnen het segment ouderen en sport.Ik heb ervaring binnen een projectteam, maar nog niet in het managen ervan en zou daarvoor graag wat meer handvatten krijgen. Ik wil het liefst een opleiding die mij een stevigere basis geeft en mij helpt ondersteunen in wat ik in de praktijk tegen ga komen.
Ik heb zelf als achtergrond een opleiding HBO lerares lichamelijke opvoeding en een universitair afgeronde studie psychogerontologie (psycholoog gespecialiseerd in ouderen) en nu enkele jaren werkervaring. Regio: liefst in de buurt van Arnhem, provincie breed: Gelderland Niveau: liefst vanaf HBO denkniveau Budget: hier heb ik nog geen zicht op Duur van de opleiding: Ik weet zelf nog niet zo goed qua tijdsbelasting, bij hoeveel onderwijs ik gebaat ben en wat voor mij voldoende is om mee aan de slag te gaan, ook omdat ik deze ervaring dus nog mis. Wat wel mijn voorkeur heeft is liefst cursorisch (4 - 10 dagen). Ik hoef niet een hele voltijd opleiding, ook omdat ik nu ook nog steeds werkzaam ben als combinatiefunctionaris.
- BTW: Excl. BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.
- Extra informatie: Inclusief literatuur, cursusmap, lunch, koffie of thee.

Project Management Essentials

Ontwikkel je vaardigheden in projectmanagement Wanneer je de leiding hebt over een project of deelproject, ben je verantwoordelijk voor het…
- BTW: Excl. BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.

"Goedemiddag Lonneke,
De onderwerpen die u graag wilt leren komen allemaal in bod tijdens onze praktische 4-daagse training 'Resultaatgericht leidinggeven'. Deze training wordt verzorgd in kleine groepen van maximaal 5 tot 6 deelnemende personen en zal volledig uw eigen werksituatie worden aangepast.
De eerstvolgende training start op 24 - 30 april - 15 - 22 mei 2014 (donderdagen / woensdag).
Uiteraard kunnen wij ook voor u een persoonlijk begeleiding- / coachingtraject verzorgen. Kijk naar ons profiel op Springest.
Met vriendelijke groet,
Kleinveld Okkerse Training en Begeleiding
Monique Gerritsen" - 16-04-2014 10:27
"Beste Lonneke,
Wij hebben een training projectmanagement & projectmatig werken waarin we de structurele kant van projecten (faseren, planning, overzicht houden, e.d.) combineren met de zogenaamde zachte vaardigheden (leiderschap, communiceren, omgaan met weerstand, e.a.). De training is compact en toch volledig. In drie dagen behandelen we alle elementen die nodig hebt in het leiden van een project en die praktisch gezien direct toepasbaar zijn.
We hebben op dit moment helaas geen training gepland in Gelderland, maar wel regelmatig in Utrecht. De locatie is daar op loopafstand van het Centraal station en we beginnen om 10 uur tot 17 uur.
Mocht je nog vragen hebben over onze training en/of coachingsmogelijkheden, zie ons profiel op Springest.
Veel succes!
Wouter Baars" - 17-04-2014 10:17
"Beste Lonneke,
Aan de hand van jouw omschrijving is mijn impressie dat je behoefte hebt aan een 3-tal zaken:
1. een leidraad voor het in grote lijnen uitzetten van je project. Van brainstormen over gewenste resultaten, naar planningen maken, tot projecten en acties definiëren.
2. een systeem / manier om overzicht te houden op de voortgang van de verschillende projecten en acties, of die nu bij jou of bij een ander liggen.
3. een strategie voor het op 1 lijn brengen van de belanghebbenden in het project vanaf het begin en gedurende de loop ervan.
Ik hoop dat ik het zo goed geanalyseerd heb :)
Ik ben zelf een grote fan van de Getting Things Done methode voor het bijhouden van acties bij jezelf en het Natural Planning Model voor het overzicht houden op projecten.
Dit zijn geen geavanceerde project management systemen; eerder een raamwerk voor het organiseren en uitvoeren van werk op een ontspannen manier.
Succes met je project!
Rob" - 17-04-2014 12:12
"Je kunt met een verkorte Prince2 Foundation uit de voeten, opleiding duurt 1 dag waarin de basis van projectmanagement wordt behandeld." - 16-04-2014 08:11
"Hallo,
Het lijkt mij zeer leuk om een aantal dagen met u aan de slag te gaan. Zoals ik lees kunt u al complete projecten opzetten, daardoor denk ik dat een complete training overbodig is en de kosten en tijd beperkt kunnen worden.
Zie ons profiel op Springest." - 16-04-2014 09:15
Gerelateerde onderwerpen
Gerelateerde producten
- check_box_outline_blank
Projectmanagement
star 8,9/€ 1.395check- BTW: Excl. BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.
- Extra informatie: Inclusief literatuur, cursusmap, lunch, koffie of thee.
Projectmanagement-training.nl
- check_box_outline_blank
Project Management Essentials
star 8,5/€ 1.905check- BTW: Excl. BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.
NIMO Project Management Instituut/NIMO Academy
- check_box_outline_blank
Project Management (Engelstalig / English)
star 9,1/€ 1.495check- BTW: Excl. BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.
- Extra informatie: Included: literature and training materials, lunch, coffee and tea.
Projectmanagement-training.nl
- check_box_outline_blank
Training Project Management
€ 2.900check- BTW: Vrij van BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.
Training Masters
- check_box_outline_blank
Cursus Projectmanagement
4 dagenEduvision Opleiding & Training
- check_box_outline_blank
Succesvol managen van IT-projecten
€ 1.395check- BTW: Excl. BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.
- Extra informatie: Per extra deelnemer ontvangt u 5% korting op het totaalbedrag met een maximum van 20% (= 5 deelnemers of meer).
IFBD - Institute for Business Development
- check_box_outline_blank
(PMI-SP): Het Managen van Project Schedules en Budgetten [GK2809]
€ 1.695check- BTW: Excl. BTW
- Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen bijkomende kosten.
Global Knowledge Network Netherlands B.V.
Gerelateerde vragen
- Allesomvattende opleiding voor projectmanagement gezochtGesteld door Anoniem (10 reacties)
- Bestaat er een projectmanagement-training speciaal voor de publieke / culturele / non profit sector? Gesteld door Anoniem (1 reactie)
- Ik wil beter belangrijke beslismomenten inzichtelijk maken bij het opzetten van tentoonstellingen. Welke opleiding kan ik het beste volgen?Gesteld door Anoniem (1 reactie)
Wil je ook een vraag stellen?
Kun je nog niet kiezen welke opleiding, training of cursus je wilt volgen? Stel je opleidingsvraag via onderstaand formulier en ontvang persoonlijk advies van opleidingsaanbieders op Springest.
Doe een open in-company aanvraag
Wil je opleidingsadvies voor je hele team? Vraag vrijblijvend een in-company offerte aan.
Maximaal 3 relevante aanbieders reageren direct.
Verder leren? Het begint op Springest.nl
Alles waar je van kunt leren
Meer dan 94.000 cursussen, opleidingen, e-learning en incompany trainingen.Hulp bij het zoeken en inschrijven
Stel je opleidingsvraag, gebruik de keuzehulp of bekijk onze heldesk.Gratis informatie aanvragen
Op je gemak vergelijken en met je collega's overleggen, meestal direct met PDF.Ervaringen van deelnemers
Ruim 135.000 onafhankelijke ervaringen helpen je kiezen voor de beste opleiders.Ook voor leren in je organisatie
Volumekorting, incompany training, social learning met collega's en altijd real-time inzicht.Inschrijven met laagste prijsgarantie
Klaar om te gaan leren? Schrijf je direct in, gratis annuleren is mogelijk!
"Hoi Lonneke,
Wat een leuke nieuwe uitdaging staat je te wachten! Jaren geleden stond Ad van den Akker, onze directeur voor dezelfde uitdaging.. ik stuur je graag het intro van zijn boek PRINCE2 Compact toe, want ik denk dat je jouw situatie hier wel in herkent! (zie onderaan bericht voor mijn mailadres)
Er zijn verschillende manieren waarop je dit aan zou kunnen pakken. Ik zou graag nog wat meer willen weten over bv. het team waarmee je mag gaan werken en wat je ervaring is met bv. een projectmanagement methode zoals bv. PRINCE2 en IPMA, voordat we je een goed advies kunnen geven over wat nu voor jou de juiste weg is om te bewandelen.
Misschien is het fijn om e.e.a telefonisch door te spreken zodat we samen tot een goede oplossing voor jouw vraagstelling kunnen komen?
Lagant kan je zeker helpen, wij zijn 100% gespecialiseerd in tijdelijke managementvormen (waar projectmanagement natuurlijk onder valt)en doen dus eigenlijk niks anders. We helpen projectmanagers projecten binnen tijd en budget op te leveren, zonder dat kansen en risico's over het hoofd worden gezien. We geven projectmanagers de handvatten om dit ook echt voor elkaar te krijgen.
We hebben een groot aantal trainers en coaches, die ook allemaal zelf actief zijn als projectmanager (de meeste al meer dan 15 jaar). Ook heb we de nodige ervaring binnen de overheid (bv. Gemeente Amsterdam, Provincie Friesland en verschillende Ministeries.)
Theoretisch is er van alles mogelijk individuele coaching (al mogelijk per dagdeel), langere coachingtrajecten (dit doen we vaker bij mensen die in jouw situatie zitten), tot een stuk klassikale training (bv. PRINCE2, IPMA, Agile PM) evt. aangevuld met coaching. Indien gewenst gewoon bij jou op het werk.
Ik zou het leuk vinden iets van je te horen. Kijk voor meer informatie naar ons profiel op Springest." - 17-04-2014 08:21