IoT, van sensor tot en met analyse
Tijdens onze 2-daagse opleiding behandelen we een volledige IoT (Internet of Things) setup in al haar facetten.
We starten op de eerste dag met een stuk theorie: een overzicht van IoT oplossingen en belangrijke aspecten om rekening mee te houden. We staan stil bij IoT gateways en interfacing met OT (Operationele Technologie) systemen als PLC's en sensoren. Dataverzameling in een gateway, aggregatie en transport met natuurlijk niet te vergeten de security principes passeren de revue. In de middag van dag 1 gaan we met een fysieke IoT gateway aan de slag (die de deelnemer mee naar huis krijgt). We kiezen een sensor (bijvoorbeeld gasmeting, luchtvochtigheid, temperatuur, afstand), interfacen d…
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.
Tijdens onze 2-daagse opleiding behandelen we een volledige IoT (Internet of Things) setup in al haar facetten.
We starten op de eerste dag met een stuk theorie: een overzicht van IoT oplossingen en belangrijke aspecten om rekening mee te houden. We staan stil bij IoT gateways en interfacing met OT (Operationele Technologie) systemen als PLC's en sensoren. Dataverzameling in een gateway, aggregatie en transport met natuurlijk niet te vergeten de security principes passeren de revue. In de middag van dag 1 gaan we met een fysieke IoT gateway aan de slag (die de deelnemer mee naar huis krijgt). We kiezen een sensor (bijvoorbeeld gasmeting, luchtvochtigheid, temperatuur, afstand), interfacen die met onze IoT gateway en gaan met Node-Red aan de slag om de sensor uit te lezen en op de gateway te verwerken.
De tweede dag gaan we verder van onze gateway richting de Microsoft Azure cloud. Hierbij stippen we ook de gangbare alternatieven aan (Google, Amazon). Diverse communicatieprotocollen worden behandeld en we bespreken een aantal strategieën om de data op een veilige en efficiënte manier te verzenden. Eenmaal in de cloud behandelen we de standaard lambda-architectuur voor data-processing, en gaan we hands-on aan de slag om real-time onze IoT oplossing te visualiseren in een eigen webportaal. Tevens gaan we aan het einde nog een kleine verkenning doen van verschillende geavanceerde data analyses die we tot onze beschikking hebben in de cloud.
Cursusmateriaal:
- Microsoft Azure subscription - zelf mee te nemen of aan te vragen. De volledige setup is op te zetten met componenten uit de 'free' tier van Azure. Wij kunnen dit indien gewenst voor u regelen.
- Siemens Simatic IoT 2000 gateway. Dit device wordt geleverd inclusief voeding op DIN rail en mag na inrichting tijdens de training na afloop worden meegenomen door de cursist.
- Een sensor naar keuze. Deze wordt op de gateway aangesloten en mag na gebruik tijdens de training worden meegenomen door de cursist.
- Slides, sources en referentiemateriaal wordt tijdens te training verstrekt.
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.
